Atomowa edukacja na uczelniach

19 maja br. rozpocznie się cykl spotkań ze studentami organizowany pod nazwą "Dni z Atomem dla Nauki".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Atomowa edukacja na uczelniach

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (DC)

15 maj 2015 12:50


W ramach inicjatywy, która obejmie dziesięć uczelni wyższych w całej Polsce, odbędą się wykłady otwarte uznanych ekspertów oraz pokazy filmowe. Dodatkową atrakcją będą interaktywne stoiska dydaktyczne. Celem projektu jest zainteresowanie młodych ludzi tematyką energetyki jądrowej.

Przedsięwzięcie stanowi jeden z elementów ogólnopolskiego programu "Atom dla Nauki" realizowanego przez spółkę PGE EJ 1.

Cykl spotkań tematycznych na uczelniach wyższych to nowy element programu "Atom dla Nauki", zainaugurowanego w minionym roku akademickim przez PGE EJ 1 - spółkę odpowiedzialną za budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Poza spotkaniami specjalnymi na kampusach, projekt obejmuje również serię konkursów kierowanych m.in. do: studentów, doktorantów i kadry naukowej oraz programową współpracę z uczelniami wyższymi.

W tym roku "Dni z Atomem dla Nauki" zostaną zorganizowane na dziesięciu uczelniach wyższych w całej Polsce w ośmiu największych ośrodkach akademickich. Pierwsze cztery spotkania odbędą się już w maju w Poznaniu (19.05), Krakowie (22.05), Szczecinie (25.05) oraz Łodzi (29.05). Urozmaicony program i popularnonaukowa forma wydarzeń przygotowana została z myślą o studentach wszystkich dyscyplin - nie tylko technicznych, ale także humanistycznych, społecznych i przyrodniczych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.