Ataki terrorystyczne: Prokuratorzy na szkoleniu i na poligonie

W poniedziałek (25 kwietnia) w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęła się pierwsza, pięciodniowa edycja warsztatów dla przedstawicieli prokuratury na temat podstawowych zagadnień dotyczących terroryzmu i prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia po wybuchu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ataki terrorystyczne: Prokuratorzy na szkoleniu i na poligonie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

25 kwi 2016 17:51


Organizacja warsztatów jest realizacją uzgodnień kierownictwa Prokuratury Krajowej i Komendy Głównej Policji w zakresie przygotowania do zadań instytucji publicznych związanych ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO w Warszawie. Takie wydarzenia o charakterze międzynarodowym wiążą się z zagrożeniami dla bezpieczeństwa publicznego, w tym zamachami terrorystycznymi.

W rozpoczętej edycji warsztatów bierze udział 33 prokuratorów, a w kolejnej edycji, od 16 do 20 maja 2016 r., zaplanowany jest udział 16 osób.

W czasie warsztatów wykładowcy i specjaliści, także z zagranicy, przedstawią jej uczestnikom kluczowe zagadnienie teoretyczne i praktyczne związane m.in.: rozpoznawaniem materiałów wybuchowych i środków inicjujących wybuch, metodyką prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia po wybuchu oraz dokumentowanie przebiegu i wyników oględzin.

Omówione zostaną również systemy antyterrorystyczne, a także współpraca prokuratury z innymi podmiotami, umożliwiająca wprowadzenie wspólnych procedur reagowania w przypadku wystąpienia zagrożeń.

W programie warsztatów przewidziano również zajęcia na poligonie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.