Anwil zapłaci licealistom za naukę. Nawet 1,5 tys. zł

Uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczną naukę zawodu technik technologii chemicznej we włocławskim Zespole Szkół Chemicznych, już na początku nauki mogą otrzymać 1,5 tys. zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anwil zapłaci licealistom za naukę. Nawet 1,5 tys. zł

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 cze 2016 15:30


We wrześniu w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku zostanie utworzona - pod patronatem firmy Anwil - licząca tylko 16 osób klasa o profilu technik technologii chemicznej. Uczniowie będą się kształcić w systemie dualnym, tzn. teorię będą zdobywać podczas zajęć w szkole, a umiejętności praktyczne i zawodowe w czasie praktyk w Anwilu.

Na to mogą liczyć uczniowie klasy pod patronatem firmy Anwil. Na to mogą liczyć uczniowie klasy pod patronatem firmy Anwil.

Najlepsi otrzymają również ufundowane przez włocławską spółkę z grupy Orlen stypendia naukowe oraz dofinansowanie do kosztów nauki, mogące sięgnąć aż 1,5 tys. zł. Na tę kwotę składają się: dofinansowanie kosztów dojazdu do szkoły (MPK, PKS, PKP) w wysokości do 100 zł miesięcznie przez cały rok szkolny, do 200 zł dopłaty na zakup podręczników, a dla uczniów rozpoczynających naukę w klasie patronackiej Anwil tzw. pakiet startowy (plecak, strój sportowy etc.) o wartości około 300 zł.

Na tym nie koniec - najlepsi absolwenci będą mogli liczyć po zakończeniu nauki na zatrudnienie w spółce grupy Orlen. Zachętą dla gimnazjalistów rozważających dalsze kształcenie w kierunku chemicznym, mają być też zarobki w branży - średnio 4358 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.