Anwil zaczyna współpracę z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej

W Łodzi studenci chemii i ich wykładowcy będą mieli unikatową możliwość współpracy z dużym przedsiębiorstwem z grupy Orlen.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anwil zaczyna współpracę z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

6 cze 2017 16:15


• W ramach umowy wykładowcy uczelni będą wykonywać opracowania dla Anwilu.

• Obie strony liczą, że podpisana umowa będzie w dalszej perspektywie kolejnym etapem wspólnego rozwoju.

Jak poinformowały władze łódzkiej uczelni oraz zarząd firmy Anwil, w pierwszych dniach czerwca podpisano umowę o współpracy między oboma podmiotami. Jej sygnatariusze zadeklarowali chęć zintensyfikowania działań edukacyjnych na rzecz studentów i absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej oraz współpracy w kontekście możliwości wykorzystania najnowszych ustaleń naukowych w projektach realizowanych przez firmę.

Podpisana umowa przewiduje m.in. realizację przez kadrę naukową zleconych opracowań naukowo-badawczych na rzecz Anwilu, uczestnictwo pracowników spółki w pracach zespołów consultingowych rozpatrujących zlecone Wydziałowi projekty biznesowe oraz w pracach zespołów eksperckich do spraw przygotowania programów pomocowych.

- Wiedza, zarówno ta generowana samodzielnie przez przedsiębiorstwa, jak i ta pochodząca z zewnętrznych źródeł - stanowi kluczowy zasób firm, decydujący o powodzeniu wszelkich przedsięwzięć biznesowych. Dlatego tak ważna jest współpraca pomiędzy podmiotami rynkowymi a uczelniami wyższymi, które - dysponując rozbudowanym zapleczem badawczym - dokonują odkryć i ustaleń naukowych, mogących stanowić impuls do innowacyjnych rozwiązań wdrażanych przez firmy - powiedział Jacek Podgórski, prezes Anwilu, zaraz po tym jak złożył sygnaturę na podpisanej umowie.

Natomiast prof. dr hab. inż. Małgorzata Szynkowska, dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej podkreśliła, że budowanie partnerstwa pomiędzy nauką a biznesem z pewnością nie jest łatwe, biorąc pod uwagę fakt, że dla przedsiębiorców priorytetem jest maksymalizacja zysku.

Rektor zaakcentowała, że coraz większa liczba menadżerów zauważa, że dzięki współpracy z uczelniami wyższymi, mogą w bardziej efektywny sposób sprostać istotnym wyzwaniom, związanym z realizacją kluczowych dla firm projektów rozwojowych.

- Dla uczelni partnerstwo z biznesem stanowi dodatkowe źródło inspiracji do wyznaczania kierunków prowadzonych badań naukowych oraz możliwość dostosowania oferty edukacyjnej do oczekiwań rynku - konkludowała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.