PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Anwil zaczyna współpracę z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej

  • Autor: GP
  • 6 cze 2017 16:15

W Łodzi studenci chemii i ich wykładowcy będą mieli unikatową możliwość współpracy z dużym przedsiębiorstwem z grupy Orlen.

Anwil zaczyna współpracę z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej
Adobe Stock
REKLAMA

• W ramach umowy wykładowcy uczelni będą wykonywać opracowania dla Anwilu.

• Obie strony liczą, że podpisana umowa będzie w dalszej perspektywie kolejnym etapem wspólnego rozwoju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak poinformowały władze łódzkiej uczelni oraz zarząd firmy Anwil, w pierwszych dniach czerwca podpisano umowę o współpracy między oboma podmiotami. Jej sygnatariusze zadeklarowali chęć zintensyfikowania działań edukacyjnych na rzecz studentów i absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej oraz współpracy w kontekście możliwości wykorzystania najnowszych ustaleń naukowych w projektach realizowanych przez firmę.

Podpisana umowa przewiduje m.in. realizację przez kadrę naukową zleconych opracowań naukowo-badawczych na rzecz Anwilu, uczestnictwo pracowników spółki w pracach zespołów consultingowych rozpatrujących zlecone Wydziałowi projekty biznesowe oraz w pracach zespołów eksperckich do spraw przygotowania programów pomocowych.

- Wiedza, zarówno ta generowana samodzielnie przez przedsiębiorstwa, jak i ta pochodząca z zewnętrznych źródeł - stanowi kluczowy zasób firm, decydujący o powodzeniu wszelkich przedsięwzięć biznesowych. Dlatego tak ważna jest współpraca pomiędzy podmiotami rynkowymi a uczelniami wyższymi, które - dysponując rozbudowanym zapleczem badawczym - dokonują odkryć i ustaleń naukowych, mogących stanowić impuls do innowacyjnych rozwiązań wdrażanych przez firmy - powiedział Jacek Podgórski, prezes Anwilu, zaraz po tym jak złożył sygnaturę na podpisanej umowie.

Natomiast prof. dr hab. inż. Małgorzata Szynkowska, dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej podkreśliła, że budowanie partnerstwa pomiędzy nauką a biznesem z pewnością nie jest łatwe, biorąc pod uwagę fakt, że dla przedsiębiorców priorytetem jest maksymalizacja zysku.

Rektor zaakcentowała, że coraz większa liczba menadżerów zauważa, że dzięki współpracy z uczelniami wyższymi, mogą w bardziej efektywny sposób sprostać istotnym wyzwaniom, związanym z realizacją kluczowych dla firm projektów rozwojowych.

- Dla uczelni partnerstwo z biznesem stanowi dodatkowe źródło inspiracji do wyznaczania kierunków prowadzonych badań naukowych oraz możliwość dostosowania oferty edukacyjnej do oczekiwań rynku - konkludowała.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Anwil zaczyna współpracę z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA