Anna Zalewska: Reforma edukacji stworzyła kilkanaście tysięcy nowych etatów

Grożono masowymi zwolnieniami wśród nauczycieli w wyniku reformy edukacji. Tymczasem w skali kraju pojawiło się kilkanaście tysięcy nowych etatów w tej grupie zawodowej - powiedziała minister edukacji Anna Zalewska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Zalewska: Reforma edukacji stworzyła kilkanaście tysięcy nowych etatów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 kwi 2018 9:42


W niedzielę (15 kwietnia) na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu minister Zalewska spotkała się z mieszkańcami Brzegu, aby przedstawić efekty prac swojego resortu. Jak podkreślała, reforma systemu była konieczna i zmiana spotkała się z dobrą oceną Polaków.

Zalewska odniosła się do problemu przeciążania uczniów zbyt dużą liczbą podręczników, jakie muszą oni nosić w tornistrach. "Uczymy wciąż w jaki sposób edukować nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych, by dbali o lekkie tornistry i plecaki. Dzisiaj już prawie 90 proc. samorządów wyposażyło szkoły w szafki dla uczniów" - podkreśliła minister w rozmowie z jedną z lokalnych rozgłośni.

Czytaj też: 300 zł wyprawki szkolnej i premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka

Odnosząc się do krytyki reformy ze strony opozycji, minister zauważyła, że grożono masowymi zwolnieniami wśród nauczycieli, gdy tymczasem - jak powiedziała - w skali kraju pojawiło się kilkanaście tysięcy nowych etatów w tej grupie zawodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Marta 2018-04-19 18:04:28

Aha, a nauczyciele takich przedmiotów jak chemia czy fizyka muszą zbierać etat w kilku szkołach. Takim sposobem do tego zawodu pójdą ludzie z przypadku.