PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Anna Zalewska: Istotne jest budowanie bardzo szybko wysokiej jakości szkolnictwa branżowego

W Polsce brakuje setek tysięcy specjalistów w wielu zawodach. Potrzebujemy np. 100 tys. informatyków, kierowców czy dziesiątek tysięcy kolejarzy - powiedziała minister edukacji Anna Zalewska.

 • Autor:PAP/AT
 • 16 mar 2018 13:30
Anna Zalewska: Istotne jest budowanie bardzo szybko wysokiej jakości szkolnictwa branżowego
Polski pracodawca w połowie sytuacji nie jest w stanie znaleźć pracownika - powiedziała minister (Anna Zalewska, fot.twitter.com/MEN_GOV_PL)
REKLAMA

Przyznała, że Polska musi odnaleźć się w sytuacji związanej z rewolucją 4.0 i tym, że polski pracodawca w połowie sytuacji nie jest w stanie znaleźć pracownika. Dodała, że w tej chwili potrzebujemy np. 100 tys. informatyków, kierowców czy dziesiątek tysięcy kolejarzy.

"Oni wszyscy - kolejarze, informatycy, kierowcy - widzą zmieniającą się rzeczywistość. Dlatego już taka struktura, która pokazuje, że np. spółki, firmy, przedsiębiorstwa mogą zakładać swoje własne szkoły, ale również przygotowanie do zmian, które mają zbudować bardzo nowoczesną szkołę branżową. Będziemy ogłaszali to 6 kwietnia we Wrocławiu" - podkreśliła szefowa MEN.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Brak szkolnictwa zawodowego urósł do rangi problemu rynku pracy

Dodała, że wspiera takie działania jak te, które są podejmowane w Toruniu. Odbywa się tam II Toruńskie Forum Zawodowców, którego celem jest promocja kształcenia branżowego przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i uczelniami.

"Wspieramy takie działania, bo w 80 procentach to rodzice decydują, gdzie młody człowiek idzie do szkoły. Dlatego promocja jest również wskazywana przez pracodawców, jako podstawowy element zachęcania do szkół technicznych i branżowych" - mówiła minister.

Czytaj też: Anna Zalewska do pracodawców: Włączcie się w prace nad Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji

Przyznała, że niezwykle istotne jest budowanie bardzo szybko wysokiej jakości szkolnictwa branżowego.

"To, co stałe w edukacji, to ciągła zmiana, bo tak szybko zmienia się rzeczywistość" - zakończyła Zalewska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (12)

Do artykułu: Anna Zalewska: Istotne jest budowanie bardzo szybko wysokiej jakości szkolnictwa branżowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Weszli oczywiste jest czyim kosztem, jakie czynności podjęto w obszarze gruntów? Właściciele w obrębach Miast wolą mieć przywrócone do stanu pierwotne grunty jako rolne i zachować tym status Miasta(przede wszystkim godność osobistą), w związku z aferą w obrębach gmin masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na cele nie rolnicze "B" mieszkalne ,właściciel gruntów nawet nie byli stronami powstępowań, zmieniono ewidencje gruntów nie nadając właścicielom stosunku prawego wobec powyższych zmian również w księgach wieczystych. Afera gazowa zapoczątkowała gruntową , Beata Mazurek od ponad 10lat posiada wiedze o zabójstwach ludności z obrębu powiatu chełmskiego, prawdziwy obraz morderców Polaków PiS. 2018-04-11 20:02:24

  Piątek 6 Kwietnia 2018 12:56 Od: Marek Skomorowski < Marek.Skomorowski.1970@wp.pl > użyj adresu... Do: solidarnap < solidarnap@gmail.com > Temat: Aferę gruntową najprawdopodobniej zapoczątkowała afera gazowa, grunty zbywają Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba i Lucjan Piotrowski itd.Jako urzędnicy nie powinni wykorzystywać informacji nie jawnych w celu osiągnięcia władanych korzyści majątkowych, powyższe wyczerpuje znamiona czynu zabronionego przestępstwa. . Witam serdecznie, zwracam się celem usunięcia braków formalnych związanych z członkostwem w ugrupowaniu politycznym Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro(legitymacja). Przynależność partyjną zgłosiłem w ankiecie 2014roku pełnomocnikowi Solidarnej Polski Edycie Rożek z Chełma, która na chwilę obecną wycofała się z polityki nie podając przyczyn. Nowa Prawica - Chełm Bez Kłamstw 28 października 2014 Okręg nr 2: Zachód Słoneczne XXX-lecia 1. Marek SKOMOROWSKI (Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro). W latach 1995-2003 znany przedsiębiorca, właściciel Międzynarodowego Biura Turystycznego w Chełmie, firmy "PIOTRUŚ", inwalida wojskowy, absolwent Szkoły JOBS w Chełmie, społecznik zaangażowany w odbudowę infrastruktury miejskiej i dzielnicowej, aktywizację obywatelską, a także w walkę z lokalnymi układami i korupcją. Człowiek czystych rąk, otwartego umysłu, gorącego serca. Potrzebny w Radzie Miasta Chełm - żeby wreszcie było uczciwiej! -- Pozdrawiam serdecznie Kontakt 504963737 Marek Skomorowski. Solidarna Polska Lubelskie- Strona główna Rozwiń Komentarze 4h temu Marek.S. Członkowie ugrupowania politycznego Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro z powiatu chełmskiego również zasilili szeregi obozu prawicowego w 2014roku. Bieżący rok może być przełomowy w karierach dla członów powyższego obozu wygrania wyborów samorządowych, należy rozliczyć samorządowców z afery gazowej, w jaki sposób dotarli do informacji niejawnych nabywając strategiczne grunty w celu osiągnięcia własnych korzyści majątkowych np.Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba, Zastępca Lucjan Piotrowski, jeżeli wykonano pod powyższe odwierty nieprawidłowo czy wyciek gazu miał wpływ na stopniowe zgony mieszkańców danych obrębów gmin?

 • Sołtys Gminy Chełm 2018-03-31 21:35:35

  Nie słuchajcie kolejnych urojeń Beaty Mazurek PiS, jak wspomniał wcześniej Jarosław Kaczyński trafi kolejny raz na Odział Psychiatryczny, wszyscy jesteście pełnoprawnymi obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej, nie będą odbierać wam godności osobistej , dóbr majątkowych. W związku z aferą gruntową modernizacjami gruntów rolnych wszystkich klas na cele nie rolnicze , właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań dla ściany wschodniej, nie tylko łamano prawa człowieka, zniszczono najcenniejsze grunty rolne jakie mieliśmy w kraju, zniszczono zdrową Polską żywność I trzodę chlewną, wyłączyli z produkcji rolnej budynki gospodarcze linią inferencyjną na mapach zasadniczych zaliczając obiekty do mieszkalnych, w związku z powyższym mamy żywność której strach sklasyfikować , jesteście zabijani.

 • Paweł Ciechan i Mirosław Czech łamali prawa człowieka , w związku z powyższymi przestępstwami na gruntach Mirosław Czech nabył działkę(pod słynną Galerię) od Firmy Wilk przy ulicy Lubelskiej która miała wpadkę z transportem elektroniki, pustych wagonów na Ukrainę wyłudzeniami VAT (sprawą zajmowała się grupa do zwalczania przestępstw gospodarczych). 2018-03-21 22:21:34

  W związku z przeprowadzonymi modernizacjami gruntów rolnych wszystkich klas na cele nie rolnicze, właściciele gruntów czy wieczyści użytkownicy nie otrzymali stosunku prawnego wobec ewidencji gruntów, nie byli pełnoprawnymi Obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej . Starostwo Powiatowe w Chełmie Symbol pisma OR.1510.5.2013 z dnia 25czerwca 2013roku. 1. Informacja o rozpoczęciu prac geodezyjnych oraz trybie postępowania została podana do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie jej na okres 14 dni w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie (od dnia 27.06.2011r. do 15.07.2011r.). Ponadto w celu dotarcia do jak największej liczby mieszkańców informację wywieszono w Urzędzie Gminy Chełm, przekazano sołtysowi wsi oraz ogłoszono w prasie lokalnej ( w gazecie Nowy Tydzień Chełmski w dniu 27 czerwca 2011r.). 2. Informacja o terminie i miejscu wyłożenia projektu operatu opisowo-kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków została wywieszona na okres 14 dni ( od dnia 22.06.2012 r. do dnia 09.07.2012 r.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie oraz ogłoszona w prasie o zasięgu krajowym (ogłoszenie ukazało się w dniu 22.06.2012 r. w Gazecie Wyborczej ). Ponadto w celu przekazania informacji o wyłożeniu w/w projektu ,mieszkańcom, zwrócono się pismem do sołtysa wsi Pokrówka z prośbą o wywieszenie w/w zawiadomienia na tablicy ogłoszeń sołectwa. 3.Wyłożenie projektu operatu opisowo- kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków w obrębach Pokrówka i Strupin Łanowy, podczas którego każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu, mógł zgłaszać uwagi do tych danych, odbyło się w dniach 9 do 27 lipca 2012r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmie. 4. Uwagi zgłoszone do projektu były rozpatrywane o przyjęciu lub odrzuceniu przez uprawnionego pracownika Startowa Powiatowego przy udziale wykonawcy prac geodezyjnych i kartograficznych. 5.Po upływie terminu wyłożenia projektu operatu opisowo-kartograficznego stał się operatem ewidencji gruntów i budynków. Informację o tym Starosta Chełmski ogłosił w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego ( Dz. U. z dnia 11 września 2012, poz.2639). 6.Każdy,czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym mógł w terminie 30 dni od daty ogłoszenia czyli do dnia 11 października 2012r. zgłaszać zarzuty do danych. Zarzuty te Starosta rozstrzygał w drodze decyzji.

 • Radny Okręgu NR 2, sfuszerowano wybory samorządowe 2014roku , Beata Mazurek i Mirosław Czech PiS. 2018-03-21 10:29:15

  Zbigniewa Ziobro załatwił znajduch Władimira Putina z Chełmskiego Ratusza, wzięła jego jak frajera pod włos i wykorzystała , zaś sama kierowała wszystkimi nielegowanymi podsłuchami celem zdyskredytowania Rządu Pawicowatego RP, podobne metody są stosowane w biurach od lat dyrektorskich Fiszki nagrywania nielegalnie petentów.

 • Powiat Chełmski, dawne Województwo Chełmskie gdzie wszystko się zaczęło, ojciec Grzegorza Ryniewicza PO agent Służb Rosyjskich( w czasach komuny odpowiadał za rozpoznanie) afera gruntowa, afera gazowa,konfiskata mienia żydowskiego do chwili obecnej nie rozliczona itd. 2018-03-18 15:35:10

  Faktycznie , potwierdzili oficjalnie w mediach Komitet Polityczny PiS Beata Mazurek jest psychicznie chora, przypadłość tej choroby jest zaraźliwa, w związku z czym Jarosław Kaczyński sfiksował . Problem tkwi nie w prawicy lecz w chorym prawie, jeżeli będziemy dalej chronić przestępców którzy doprowadzili Nasz kraj do ruiny nie przedłużając okresu przedawnień przestępstw zrobią z Was wszystkich psychicznie chorych, celem dalszych grabieży obyście nic nie mieli.

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.