Anna Zalewska: Gimnazja wygasiły się same

• Minister Anna Zalewska broni pomysłów edukacyjnych MEN. Przypomina, że wszystkie zmiany nadal są tylko projektem i będą konsultowane.
• Co do gimnazjów Zaleska jest zdania, że stały się formalnością, a nauczanie w nich i tak prowadzi dziś do matury.
• Argumenty o wysokich kosztach reformy minister Zalewska odpiera i zapewnia, że są środki w budżecie na przeprowadzenie zmian.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Zalewska: Gimnazja wygasiły się same

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

20 wrz 2016 9:13


Krytycy pomysłów MEN podkreślają, że najsłabszym ogniwem planu Zalewskiej jest wygaszanie gimnazjów. Jeszcze w weekend politycy opozycji zaczęli bronić gimnazjów jako rozwiązania, które się sprawdza. Wg badań Polacy chcą jednak likwidacji tego stopnia szkoły. Chce tego aż 70 proc. z nas.

- Skok jakości edukacji zanotowany w latach 2003, 2006 i kolejnych latach, czy ostatnie wyniki z 2012 roku pokazują, że gimnazja w Polsce się sprawdziły - mówiła w rozmowie w TOK FM Katarzyna Lubnauer, w poniedziałek (19 września).

- Gimnazja wygasiły się same - ripostuje we wtorek Zalewska. - Jest ich 7 tys., w tym ponad 4 tys. działa w zespołach podstawowo-gimnazjalnych. W takich zespołach są wyniki nauczania - mówiła minister.  

W jej ocenie obecny program nauczania w gimnazjach i w pierwszych klasach szkół średnich odpowiada propozycji podziału nauczania jaki ma wprowadzić reforma (8+4), bowiem jego zakres się powtarza.

Zalewska zapewniła też, że są fundusze w rezerwie budżetowej na te szkoły.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.