PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Angielski niebawem z chatbotem. Jak będzie wyglądać nauka języka za kilka lat?

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 6 sie 2019 11:17

Języki obce są nadal kluczową częścią kompetencji w pracy. Jak będzie wyglądać ich nauka za kilka, kilkanaście lat? Sporo może się zmienić, a model uczeń i nauczyciel odejść do lamusa.

Angielski niebawem z chatbotem. Jak będzie wyglądać nauka języka za kilka lat?
W e-nauczaniu nauczyciel ma możliwość indywidualnego podejścia do ucznia, zamiast starać się realizować odgórnie narzucony program (fot. pxhere.com/domena publiczna)
REKLAMA
  • Edukacja językowa zmienia się. W tym momencie dominującym trendem jest personalizacja nauczania. Założenie jest takie, że to uczeń i jego potrzeby edukacyjne są w centrum zainteresowania wykładowcy.
  • Coraz popularniejszy staje się model nauki, który bazuje na doświadczeniu, nie zaś na czerpaniu wiedzy z książek.
  • Futurolodzy z amerykańskiego Association of Professional Futurists trafnie przewidzieli, że e-learning odmieni system edukacji.

Polskie społeczeństwo zna języki obce w umiarkowanym stopniu. Choć są i tacy, którzy jeszcze bardziej pesymistycznie oceniają nasze zdolności językowe. Jak informowano w czerwcu 2019 r., zaledwie co piąty Polak potrafi mówić po angielsku a znajomość innych europejskich języków jest jeszcze słabsza. Mimo to uczymy się ich i staramy poprawiać tę statystykę.

Jak będzie wyglądać nauka języków obcych w przyszłości?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Chatbot twoim nauczycielem

Współczesna nauka języków obcych opiera się na wykorzystaniu uberyzacji i personalizacji nauczania. Jednak przyszłość edukacji sięgnie dalej. Już niedługo nauka angielskiego będzie odbywać się w wirtualnej rzeczywistości (VR), nauczycielami zostaną chatboty, a wszystko to bez książek. Nie można nie przecenić znaczenia tych zmian.

Czytaj też: Najczęstszy grzech kandydatów do pracy - kłamstwo ws. języka angielskiego

Nowoczesne technologie już w swojej obecnej formie znacząco ułatwiają proces uczenia się. Dzięki dostępowi do on-linowe'ych platform nauka języka angielskiego jest bardziej różnorodna. E-learning był jedną z pierwszych przełomowych zmian w edukacji. Obecnie uczniowie mają możliwość uczestniczenia w lekcjach bez wychodzenia z domu, będąc w  pracy czy innym, dowolnym miejscu na świecie. Co ważne, przy on-line'owych sesjach językowych nie trzeba umawiać się na zajęcia, a w razie nagłej zmiany planów - odwoływać ich.

Czy można uczyć się bez książek?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Angielski niebawem z chatbotem. Jak będzie wyglądać nauka języka za kilka lat?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA