Grupa 30 studentów i absolwentów weźmie udział w organizowanym przez KGHM Polska Miedź cyklu wykładów oraz warsztatów przygotowujących ich do przyszłej pracy w biznesie, administracji i organizacjach pozarządowych. Spotkania poprowadzą eksperci z KGHM oraz doradcy z Polski i Stanów Zjednoczonych, m.in. emerytowani generałowie Sił Zbrojnych USA.

- Miedziowy potentat KGHM i Fundacja KGHM Polska Miedź zainaugurowały projekt „Przewodnicy”.
- Jak wskazuje Marcin Chludziński, prezes KGHM, liderów o konkretnych umiejętnościach potrzebuje nie tylko firma, ale cała polska gospodarka.
- Blok zajęć rozpocznie się w sierpniu. Kolejnym ich etapem będą comiesięczne spotkania weekendowe poświęcone konkretnym ścieżkom tematycznym.
- W dynamicznie zmieniającym się otoczeniu znaczenie zyskują umiejętności dostrzegania i przewidywania związków przyczynowo-skutkowych, rozumienia globalnych trendów ekonomicznych, kulturowych i politycznych oraz krytyczne myślenie - podkreśla Marcin Chludziński, prezes KGHM. Jak dodaje, liderów o takich zdolnościach potrzebuje nie tylko KGHM Polska Miedź, ale i polska gospodarka, różnego szczebla administracja, a także trzeci sektor.
- Wdrażana od kilku lat Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Premiera Morawieckiego daje dobre efekty. Jesteśmy na etapie, kiedy oprócz świetnych specjalistów, inżynierów potrzebujemy liderów, którzy przeprowadzą polskie organizacje na kolejny, jeszcze wyższy poziom. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie projektu, w ramach którego młodzi ludzie zyskają niepowtarzalną szansę zdobycia unikalnych umiejętności, które niedługo wykorzystają z pożytkiem dla nas wszystkich - wyjaśnia ideę "Przewodników".
Czytaj więcej: Magdalena Wróbel, KGHM Polska Miedź: Stabilność zawsze jest ważna dla pracowników
Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku 21-25 lat z całej Polski. Na etapie kwalifikacji weryfikowane będą zdolności przywódcze kandydatów, a do udziału zakwalifikowani zostaną tylko ci, którzy wykażą się umiejętnościami w zakresie budowania więzi społecznych oraz zdolnością funkcjonowania w zorganizowanych i hierarchicznych strukturach.


KOMENTARZE (0)