Amazon szkoli pracowników. Chce pomóc im w rozwoju kariery

Do tej pory w Amazonie stworzono ponad 3 000 etatów i nie przestaje pozyskiwać nowych pracowników. Jednocześnie tym, którzy już są w zespole, oferuje różnorodne szanse rozwoju zawodowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon szkoli pracowników. Chce pomóc im w rozwoju kariery

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 sie 2015 11:22


Amazon oferuje ścieżki kariery, które zakładają możliwość rozwoju wewnątrz organizacji i w efekcie promocje na stanowiska kierownicze. Potwierdzeniem tego procesu są awanse na stanowiska liderów zespołów, które były wynikiem wyłącznie wewnętrznej rekrutacji.

- Bardzo cieszy nas fakt, że tak wiele osób otrzymało awans na funkcje kierownicze – powiedział Kerry Person, dyrektor operacyjny firmy Amazon w Polsce.

Szkolenia dla pracowników

Amazon poinformował również o licznych szkoleniach wewnętrznych, z których skorzystało prawie
1000 pracowników zajmujących podstawowe stanowiska. Szkolenia wewnętrzne w Amazon mają pomóc pracownikom w rozwoju ich kariery wewnątrz firmy.

Czytaj też: Pracownicy Amazon Polska dostaną podwyżki

Amazon oferuje różne kierunki kształcenia – od szkoleń dla operatorów wózków widłowych po instruktorów i trenerów. Każdy pracownik Amazon przeszedł również obszerne szkolenia z zakresu BHP, ergonomii pracy oraz wielu innych dziedzin – w zależności od charakteru zajmowanego stanowiska.

- Swoją przygodę z Amazon rozpocząłem od poziomu początkującego. Potem przeszedłem szkolenie z obsługi wózka widłowego, a następnie sam dostałem szansę szkolenia innych i rozwoju nowych umiejętności. A to wszystko wydarzyło się w bardzo krótkim czasie. Teraz mam jasny plan rozwoju na kolejne miesiące i jest to dla mnie bardzo ważne – powiedział Dawid Marcinkowski, trener w centrum logistycznym Amazon we Wrocławiu.

Program rozwoju kariery

Amazon podał dziś również do wiadomości, że we wrześniu blisko 1000 pracowników zostanie objętych specjalnym programem rozwoju kariery. Program jest innowacyjnym przedsięwzięciem edukacyjnym, w ramach którego pracownicy będą mogli otrzymać do 26 000 zł w okresie czterech lat na czesne i inne opłaty związane z uczestnictwem w kursach. Kwalifikacje zdobyte podczas kursów uznawane będą w całej Polsce.

Czytaj też: Amazon śrubuje wydajność. Polskim pracownikom się to nie podoba

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.