×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Akademia Pomorska ma szansę stać się uniwersytetem

  • Autor: PAP/KDS
  • 4 lut 2023 17:42

W tym roku Akademia Pomorska ma szansę stać się Uniwersytetem Pomorskim i od przyszłego roku akademickiego rozpocząć swoje działania już jako Uniwersytet Pomorski – ogłosił w sobotę Słupsku rzecznik rządu, poseł ziemi słupskiej Piotr Müller.

Akademia Pomorska ma szansę stać się uniwersytetem
Tak prezentuje się gmach AP w Słupsku (fot. Facebook/Instytut Nauk o Zdrowiu AP w Słupsku)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

O rozpoczęciu formalnej drogi Akademii Pomorskiej w Słupsku do przekształcenia w Uniwersytet Pomorski rzecznik rządu poinformował podczas wspólnej konferencji prasowej z rektorem uczelni dr. hab. inż. Zbigniewem Osadowskim, prof. Akademii Pomorskiej.

"W tym roku Akademia Pomorska ma szansę stać się Uniwersytetem Pomorskim i od przyszłego roku akademickiego rozpocząć swoje działania już jako Uniwersytet Pomorski, tym samym zwiększyć prestiż, rozpoznawalność" - powiedział Müller.

Projekt noweli o przekształceniu akademii w uniwersytet niebawem w wykazie prac legislacyjnych 

Poinformował, że po konsultacji z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem edukacji i nauki w ciągu najbliższych dni zostanie skierowany do wykazu prac legislacyjnych rządu wniosek Rady Ministrów o wpisanie projektu ustawy o przekształcenie Akademii Pomorskiej w Uniwersytet Pomorski w Słupsku.

Następnie, zgodnie ze ścieżką legislacyjną, projektem zajmie się Sejm i Senat. Rzecznik rządu zaznaczył, że "zrobi wszystko", by projekt do Sejmu trafił jeszcze przed wakacjami. Jeśli zostanie uchwalony, trafi do prezydenta RP.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Akademia Pomorska ma szansę stać się uniwersytetem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA