PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Akademia Morska stała się politechniką. Stawia na inżynierów

  • Autor: PAP/aw
  • 1 wrz 2022 19:44

Akademia Morska w Szczecinie stała się w czwartek (1 września) oficjalnie Politechniką Morską. Władze uczelni wskazują, że zmiana nazwy m.in. podkreśla kształcenie zarówno kadry inżynierskiej, jak i oficerskiej.

Akademia Morska stała się politechniką. Stawia na inżynierów
Uroczystości odsłonięcia szyldu Politechniki Morskiej i powitania nowej uczelni w Szczecinie (fot.PAP/Marcin Bielecki)
REKLAMA

"Ten rejs, który trwał tak długo, zakotwiczył dziś w porcie Politechnika Morska. To wspaniała chwila, którą możemy świętować, uzyskana w duchu absolutnej współpracy i wspólnych celów. Pokazuje to, jak istotne jest, by realizować zadania, które są ważne i potrzebne, a nauka jest niezwykle ważna i potrzebna dla Szczecina właśnie w ramach wspólnego porozumienia" - mówił podczas czwartkowej uroczystości sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marek Gróbarczyk.

W późniejszej rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że zmianę udało się przeprowadzić w szybkim tempie i "w duchu jedności", a nowa marka będzie "przyciągała studentów".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowa nazwa otwiera nowe możliwości rozwojowe przed uczelnią (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Nowa nazwa otwiera nowe możliwości rozwojowe przed uczelnią (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Zmiana nie tylko nazwy

"Nowa nazwa otwiera nowe możliwości rozwojowe, a na tym najbardziej nam zależy. Podniesiony do miana politechniki status uczelni podkreśli techniczny charakter kierunków kształcenia i prowadzonych badań. Politechnika przyciąga inżynierów, uczelnia morska - oficerów. Przygotowujemy studentów do pracy zarówno na morzu, jak i na lądzie" - powiedział rektor uczelni dr hab. inż. kpt. ż. w. Wojciech Ślączka prof. PM.

Dodał, że nowa nazwa podkreśla też interdyscyplinarność kształcenia i prowadzonych przez uczelnię badań naukowych. Zaznaczył, że rozwój uczelni to "w perspektywie globalnej" również rozwój miasta i regionu.

Jak powiedział dziennikarzom, uczelnia "od lat" jest politechniką - kierunki lądowe stanowią większość wśród oferowanych studentom. Wskazał, że ma nadzieję, iż zmiana nazwy spowoduje również, że uczelnia stanie się bardziej rozpoznawalna i sprawi, że będzie kojarzona nie tylko z kształceniem marynarzy, ale też specjalistów w zakresie gospodarki morskiej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Akademia Morska stała się politechniką. Stawia na inżynierów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA