×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Akademia Morska jest jedną z najlepszych uczelni świata!

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 1 sie 2018 10:15

Gdyńska uczelnia  umieszczona została na tak zwanej liście szanghajskiej, czyli w rankingu najlepszych uczelni świata po raz pierwszy. Zajmuje 42. miejsce w kategorii "Marine/Ocean Engineering." Jeszcze w tym roku przemianowana zostanie na uniwersytet.

Akademia Morska jest jedną z najlepszych uczelni świata!
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Miejsce na liście szanghajskiej to duże, prestiżowe wyróżnienie, ale przede wszystkim pozytywne podsumowanie działalności naukowej.
  • Akademia Morska w Gdyni z powodzeniem konkuruje więc z uczelniami z Chin, Kanady, Australii, Turcji, Grecji czy Stanów Zjednoczonych.

Czytaj też: Gospodarka morska potrzebuje pracowników

Lista szanghajska służy ocenie uczelni z całego świata, uwzględniając ich podział na 54 różne dyscypliny naukowe. Powstaje w oparciu o liczbę publikacji naukowych, artykułów opublikowanych w najlepszych czasopismach naukowych i cytowań oraz zasięg współpracy międzynarodowej. Suma wszystkich czynników daje pogląd na to, jaką wartość ma dorobek naukowy danej uczelni.

Akademia znalazła się w swojej kategorii na 42. miejscu. Bezpośrednio wyprzedziła japoński Uniwersytet Kiusiu. Najlepszą uczelnią na świecie, która kształci na kierunkach związanych z inżynierią morską uznano Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju. Oprócz gdyńskiej uczelni, na tej liście znalazła się jeszcze Politechnika Gdańska.

Pełen ranking jest dostępny na stronie internetowej www.shanghairanking.com.

Od jesieni: Uniwersytet Morski

Jeszcze w tym roku Akademia Morska zmieni nazwę na Uniwersytet Morski. Taki status przysługuje uczelniom, których wydziały posiadają co najmniej sześć uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, w tym co najmniej cztery w zakresie nauk objętych profilem uczelni.

Czytaj też: Akademia Morska stara się o status uniwersytetu

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytet Morski w Gdyni zacznie działalność 1 września. Uroczysta inauguracja odbędzie się na początku października. Gdyńska uczelnia będzie jedynym uniwersytetem morskim w Polsce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Akademia Morska jest jedną z najlepszych uczelni świata!

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA