PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Akademia Leona Koźmińskiego najlepszą szkołą biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej

  • Autor: PAP/JP
  • 6 gru 2022 17:43

Akademia Leona Koźmińskiego jest najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej – tak wynika z Rankingu Europejskich Szkół Biznesu opublikowanego przez "Financial Times" - podało we wtorek Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Akademia Leona Koźmińskiego najlepszą szkołą biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej
Założona w 1993 roku Akademia Leona Koźmińskiego od początku prowadzi studia angielskojęzyczne równolegle do programów po polsku (fot. Biuro Marketingu ALK/Wikipedia/CC BY-SA 4.0)
REKLAMA

Założona w 1993 roku Akademia Leona Koźmińskiego od początku prowadzi studia angielskojęzyczne równolegle do programów po polsku. Pomimo kryzysu ekonomicznego i toczącej się za polską granicą wojny w Ukrainie tegoroczna rekrutacja była rekordowa. Uczelnia przyjęła 2800 nowych słuchaczy. Obecnie kształci się tu 12 tys. studentów.

We wtorek MEiN podało, że Akademia Leona Koźmińskiego została najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej - tak wynika z Rankingu Europejskich Szkół Biznesu opublikowanego przez "Financial Times".

Czytaj też: Płacą nawet 19 tys. miesięcznie i nie trzeba umieć programować. Banki szukają ludzi do IT

"W całym zestawieniu stu czołowych uczelni z Europy znaleźliśmy się na 52 miejscu (awans z 54. miejsca rok wcześniej), a w programie realizowanym wspólnie z ESCP Business School zajmujemy wysoką 3 pozycję. Warto podkreślić, że w rankingu +FT+ Europę Środkowo-Wschodnią reprezentują tylko trzy uczelnie, w tym nasza jako jedyna z Polski" - podkreślono w mediach społecznościowych ALK.

MEiN przypomniało, że "Financial Times" tworzy rankingi uczelni ekonomicznych z całego świata na bazie ankiet rozsyłanych do absolwentów, którzy ukończyli studia trzy lata wcześniej. Na podstawie ich odpowiedzi w ciągu roku ukazują się rankingi cząstkowe poszczególnych kierunków studiów, a w grudniu ogólne zestawienie najlepszych szkół z Europy.

Czytaj też: Czy inspektorzy pracy naprawdę będą "wizytować" domy osób pracujących zdalnie?

W rankingu Executive MBA Koźmiński uplasował się na 24. miejscu w Europie, zaś w edukacji menedżerskiej na 40. miejscu. Absolwenci kierunku Executive MBA Koźmińskiego pochwalili się, że ich płaca w ciągu 3 lat wzrosła o 79 proc. i był to jeden z największych awansów płacowych odnotowanych wśród wszystkich absolwentów europejskich uczelni biznesowych - podało MEiN.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Akademia Leona Koźmińskiego najlepszą szkołą biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA