PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Akademia im. Jakuba z Paradyża z Gorzowa będzie kształcić pielęgniarki

  • Autor: PAP/JS
  • 24 wrz 2019 15:26

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. będzie kształcić pielęgniarki. Uczelnia podpisała z gorzowskim szpitalem wojewódzkim porozumienie, na którego mocy studentki i studenci nowego kierunku będą mieli zapewnione praktyki zawodowe w tej lecznicy.

Akademia im. Jakuba z Paradyża z Gorzowa będzie kształcić pielęgniarki
Wszyscy przyszli studenci pielęgniarstwa z akademii gorzowskiej będą odbywać praktyki zawodowe w gorzowskim szpitalu (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony. Zarówno szpital, jak i akademia w razie konieczności dopuszczają możliwość jego rozszerzenia.
  • Kierunek pielęgniarski ma zostać uruchomiony na akademii w następnym roku akademickim.
  • O kadrach w służbie zdrowia będziemy rozmawiać podczas debaty "Finansowanie, organizacja, kadry – kilka trudnych pytań o ochronę zdrowia", która odbędzie się 26 września podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Rzecznik gorzowskiej lecznicy Agnieszka Wiśniewska poinformowała, że porozumienie ma być remedium na brak pielęgniarek. Na mocy umowy między stronami szpital zobowiązał się do przyjmowania na praktyki studentów, a uczelnia do kształcenia kadr.

Kierunek pielęgniarski ma zostać uruchomiony na akademii w następnym roku akademickim. Wcześniej uczelnia musi złożyć odpowiedni wniosek do Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i uzyskać pozwolenie na jego utworzenie. Uczelnia przewiduje kształcenie ok. 60 studentów w pierwszym roku funkcjonowania nowego kierunku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wszyscy przyszli studenci pielęgniarstwa z akademii gorzowskiej będą odbywać praktyki zawodowe w gorzowskim szpitalu. Lecznica będzie miała wpływ na opracowywanie i konsultowanie programu studiów i system rekrutacji kandydatów na kierunek pielęgniarstwo.

"W tej chwili średnia wieku pielęgniarek i położnych w naszym szpitalu przekracza 50 lat. Wiele pań odeszło na emeryturę, kolejne grupy nabywają uprawnień emerytalnych. Potrzebujemy nowych kadr" - powiedział prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Jerzy Ostrouch.

Czytaj też: Pielęgniarki i położne zyskały specjalny zespół w resorcie zdrowia 

Dodał, że szpital ma doświadczony i chętny do dzielenia się wiedzą personel oraz ma doświadczenie w kształceniu kadr, gdyż uczą się w nim studenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Akademia im. Jakuba z Paradyża z Gorzowa będzie kształcić pielęgniarki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA