PARTNERZY PORTALU

AGH będzie współpracować z Polską Agencją Kosmiczną

  • Autor: PAP/JP
  • 8 gru 2022 14:42

Wspólne projekty badawcze, konferencje naukowe, wzajemne wsparcie eksperckie, praktyki dla studentów w Polskiej Agencji Kosmicznej – to główne założenia porozumienia podpisanego w czwartek przez AGH w Krakowie i Polską Agencję Kosmiczną.

AGH będzie współpracować z Polską Agencją Kosmiczną
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (Fot. AGH)
REKLAMA

Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH) i Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) zadeklarowały długoterminową współpracę. Instytucje planują m.in. wspólnie aplikować o fundusze na projekty naukowe i badawczo-rozwojowe.

Czytaj też: Zniknie popularny sposób na uniknięcie płacenia składek ZUS. Nowe przepisy od 1 stycznia 2023 roku

Jak poinformował rektor AGH prof. Jerzy Lis, uczelnia od kilku lat mocno skupia się na rozwoju technologii kosmicznych. "Mamy ambitne plany badawcze i cieszymy się, że będziemy je realizować wspólnie z tak kompetentnym partnerem" - zaznaczył rektor.

Prezes POLSA, prof. Grzegorz Wrochna powiedział, że współpraca z silnymi ośrodkami akademickimi wpisuje się w długofalową strategię agencji. "POLSA jest aktywnym pośrednikiem pomiędzy światem nauki i biznesu, bierze udział w kontaktach zagranicznych, monitoruje najnowsze trendy i sprzyja edukowaniu i pozyskiwaniu przyszłych kadr rodzimej branży kosmicznej" - wymieniał.

Czytaj też: Aż 40 proc. pracodawców nie widzi żadnych zalet w programie, który miał uratować emerytury

Centrum Technologii Kosmicznych AGH działa od listopada 2020 r., ale siedziba tej jednostki jest w budowie. Zdaniem dyrektora centrum prof. Tadeusza Uhla, rozpoczęła się era "nowego kosmosu". "Czekają nas wyzwania związane z misjami kosmicznymi oraz wprowadzenie zdobyczy technologii kosmicznych do codziennego życia. Dzięki współpracy z POLSA, będziemy mieli możliwość aktywnego udziału w rozwoju technologii oraz budowie polskiego potencjału kosmicznego" - ocenił.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: AGH będzie współpracować z Polską Agencją Kosmiczną

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA