Adecco "Street Day": Warsztaty na ulicach miast dla poszukujących pracy

• Adecco w 56 krajach na całym świecie organizuje IV edycję programu do walki z bezrobociem „Way to Work”, skierowanego przede wszystkim do młodych osób.
• Wydarzenie odbędzie się również w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adecco "Street Day": Warsztaty na ulicach miast dla poszukujących pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

16 mar 2016 10:53


Jak wskazują analizy ekspertów europejskiego rynku pracy, metodą do walki z bezrobociem jest nieustanne kształcenie się, mobilność oraz umiejętność dostosowania się do zmieniających się wymagań na rynku pracy. Dlatego Adecco kontynuuje międzynarodowy program „Way to Work”.

Tegoroczną edycję programu zasili w sumie przeszło 7 tys. pracowników Adecco Group,  włączając w to zaangażowanie najwyższej kadry menadżerskiej. Pracownicy Adecco będą prowadzić działania aktywizacyjne na ulicach ponad 670 miast, w 56 krajach na całym świecie i w ponad 300 szkołach i uniwersytetach.

Warsztaty z social media

„Street Day” grupy Adecco, jak co roku zapewni szeroki zakres poradnictwa zawodowego oraz warsztaty orientacji zawodowej, w tym wskazówki dot. CV i listów motywacyjnych. Przeprowadzane warsztaty będą obejmować również sesje poświęcone reputacji w mediach społecznościowych i poszukiwaniom pracy w social media. Młodzi będą mogli dowiedzieć się również o wielu różnych możliwościach staży i szkoleń w miejscach pracy oferowanych przez Adecco.

W ubiegłym roku, Adecco Group przeprowadziła ponad 3 tys. staży wewnętrznych, jak i za pośrednictwem firm partnerskich skierowanych dla młodzieży, gwarantując im bezpośredni kontakt z rynkiem pracy. – Osoby, którym zależy na dostosowaniu się do rynku pracy i zdobyciu pierwszego zatrudnienia przede wszystkim powinny się zastanowić nad tym, co lubią robić i co daje im największą satysfakcję. To pierwszy i zarazem jeden z ważniejszych kroków – podkreśla Krzysztof Zajkowski, menedżer marketingu w Adecco Poland.

"Street Day" w Warszawie

17 marca br. pracownicy Adecco na całym świecie będą obecni na ulicach i uniwersytetach, udzielając porad, wskazówek oraz prezentując staże, praktyki i oferty pracy. W naszym kraju główne wydarzenie tzw. „Street Day” promujące aktywne poszukiwanie zatrudnienia odbędzie się w Warszawie na Akademii Leona Koźmińskiego

– Pracownicy Adecco Poland będą udzielać wskazówek i cennych porad m.in. jak przygotować dobre CV, przeprowadzić skuteczną rozmowę kwalifikacyjną, jak efektywnie szukać pracy i z jakich kanałów rekrutacyjnych skorzystać. Dla zainteresowanych będą przygotowane dodatkowe liczne atrakcje, jak: konkursy, quizy, oraz gry. Poza głównym wydarzeniem w Warszawie na Akademii Leona Koźmińskiego, zachęcam wszystkich do odwiedzenia naszych biur w 28 miastach całej Polski, gdzie każdy będzie mógł bezpłatnie skorzystać z porady naszych ekspertów – mówi Krzysztof Zajkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Wujek dobra rada 2016-03-16 11:29:24

Bardzo dobra inicjatywa! Warto jednak rozważyć udzielanie dobrego feedbacku na co dzień. Rywalizacja pomiędzy agencjami o dobrych kandydatów cały czas trwa, a rynek pracownika tylko ją zaostrza :)