Absolwenci VIP mentorami UŁ

Uniwersytet Łódzki uhonorował menedżerów z największych firm w regionie, wspierających rozwój uczelni, prestiżowym tytułem Absolwenta VIP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Absolwenci VIP mentorami UŁ

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 sty 2014 9:51


Uczelnia od kilku lat aktywnie współpracuje z firmami w ramach programu UŁ dla pracodawców. Projekt Absolwent VIP to kolejna ważna inicjatywa mająca na celu umacnianie relacji z wybitnymi praktykami biznesu. Ideę popierają profesor Marek Belka, Paweł Edelman, Tatiana Okupnik, Cezary Grabarczyk, Anita Werner i Witold Orłowski.

Absolwenci VIP wśród partnerów

Tytuł Partnera Innowacyjnej Edukacji to idea realizowana w ramach Programu Uniwersytet Łódzki dla pracodawców, która od trzech lat łączy uczelnię z biznesem. Firmy angażują się w projekty skierowane do młodych ludzi tj. Uniwersytet Łódzki dla dzieci, Start w karierę, czy też Centrum Promowania Zrównoważonego Stylu Życia. Dzięki współpracy powstało też studio radiowe sfinansowane przez BSH oraz nowatorski kierunek studiów Lingwistyka dla biznesu.

Do zaszczytnego grona partnerów należą prezesi wiodących firm z regionu, w tym między innymi BSH, Infosys BPO, mBank, Ericpol, Transition Technologies, Globalne Centrum Biznesowe Hewlett-Packard, Pelion, Bank Zachodni WBK, Delia Cosmetics czy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Pierwsze spotkanie z Partnerami Innowacyjnej Edukacji w nowym roku uświetnione zostało uroczystym wręczeniem tytułu Absolwenta VIP UŁ menedżerom z firm, z którymi uczelnia współpracuje.
 
Absolwenci UŁ mentorami

Uniwersytet Łódzki rozpoczął przygotowania do obchodów 70-lecia istnienia uczelni, które odbędą się wiosną 2015 roku. W składzie Komitetu Honorowego znajdą się znani absolwenci ze świata nauki, sztuki, polityki i biznesu, w tym m.in. były premier i minister finansów, prof. Marek Belka, obecny wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, dziennikarka Anita Werner, operator filmowy Paweł Edelman, piosenkarka Tatiana Okupnik, poseł Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski oraz prof. Witold Orłowski, były doradca ekonomiczny Prezydenta RP. Między innymi w tym celu uczelnia uruchomiła autorski projekt „Absolwent VIP", zapraszając do współpracy swoich najsłynniejszych absolwentów - cenionych ekspertów oraz osobistości wyróżniające się na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.