×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Absolwenci tych uniwersytetów zarabiają najwięcej

  • Autor: pt
  • 14 cze 2017 11:08

W 2016 r. mediana zarobków absolwentów państwowych uniwersytetów wyniosła 4,2 tys. zł brutto. Połowa ankietowanych otrzymywała wynagrodzenie w przedziale od 3 do 6,3 tys. zł brutto.

Absolwenci tych uniwersytetów zarabiają najwięcej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Najwięcej zarabiają absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego.

• Najmniejszymi zarobkami spośród badanych mogli się pochwalić magistrowie po uniwersytetach w Białymstoku, Rzeszowie i Kielcach.

• Zarobki absolwentów studiów stacjonarnych i zaocznych różnią się znacząco.

 

Najwyższą medianę zarobków w 2016 roku mieli magistrowie, którzy ukończyli studia na Uniwersytecie Warszawskim (5 500 zł brutto). Kolejni w zestawieniu są absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego (4 500) i Uniwersytetu Jagiellońskiego (4 430) - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przygotowanego przez firmę Sedlak&Sedlak.

Równie dobrze wiodło się osobom, które ukończyły Uniwersytet Łódzki i Wrocławski - ich mediana zarobków wyniosła 4300 zł brutto.

Niewiele ponad 4000 zł brutto zarabiali także absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Najmniejszymi zarobkami spośród badanych mogli się pochwalić magistrowie po uniwersytetach w Białymstoku (3300 zł brutto), Rzeszowie (3258 zł brutto) oraz Kielcach (3055 zł brutto).

Warto zwrócić uwagę, że więcej zarabiały osoby, które ukończyły studia w trybie stacjonarnym (4300 zł britto) niż te, który studiowały zaocznie (3873 zł brutto).

Autorzy raportu zwracają także uwagę, że ważne było również to do pracy w jakiej branży przygotowywały ukończone studia.

Najwyższe wynagrodzenie otrzymywali magistrowie w branży IT (6 000 ). Najmniej absolwenci zarabiali w sektorze nauka i szkolnictwo (3 349), sektorze publicznym (3 310) i usługach dla ludności (3 300).

Dane pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przygotowanego przez firmę Sedlak&Sedlak

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Absolwenci tych uniwersytetów zarabiają najwięcej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA