91-letnia Francuzka otrzymała doktorat po 30 latach

Colette Bourlier, której praca dotyczyła imigranckich robotników, usprawiedliwia długi czas tym, że „robiła sobie przerwy”. Po trzech dekadach od rozpoczęcia pisania stała się jednym z najstarszych doktorantów we Francji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

91-letnia Francuzka otrzymała doktorat po 30 latach

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

16 mar 2016 10:49


Jej praca, obroniona przed komisją Uniwersytetu Franche-Comté w Besançon we wschodniej Francji została „wysoko oceniona”. – Zajęło mi to trochę czasu, ponieważ robiłam sobie przerwy – powiedziała dla "The Guardian" Bourlier .

Tytuł doktoratu brzmiał „Napływowi robotnicy w Besançon w drugiej połowie XX wieku”. W pewnej mierze opierał się na jej własnych doświadczeniach jako nauczyciela literatury. Tematem zainteresowała się po przejściu na emeryturę w 1983 r.

Napisanie doktoratu we Francji zwykle zajmuje trzy lata, jednak, jak stwierdził profesor Bourlier, Serge Ormaux, była ona skrajnie wyjątkową studentką. – Prawdopodobnie jest jedyną osobą, która zna wszystkie tak szczegółowe aspekty i która mogła zebrać je wszystkie razem. Musiała się podeprzeć tylko danymi statystycznymi – skomentował profesor.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.