90 proc. stażystów zostało w DB Schenker Logistics

Tegoroczne programy stażowe w pionie lotniczym, oceanicznym oraz w dziale sprzedaży DB Schenker Logistics zakończyły się sukcesem – ponad 90 proc. uczestników rozpoczęło pracę w firmie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

90 proc. stażystów zostało w DB Schenker Logistics

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 gru 2015 18:52


Jednym z celów programów stażowych w firmie jest wsparcie procesu rekrutacji, a co za tym idzie pozyskanie młodych i zdolnych pracowników. W tegorocznej, IV edycji wzięło udział 15 stażystów, z czego zdecydowana większość po zakończeniu stażu została zatrudniona przez DB Schenker Logistics. Również w poprzednich latach większa część ich uczestników kontynuowała współpracę z firmą.

Programy stażowe DB Schenker Logistics wspierają studentów, którzy pragną się rozwijać oraz zdobywać kompetencje cenione w branży logistycznej. Doświadczeni mentorzy sprawują opiekę nad uczestnikami, którym wyznaczane są ciekawe i ambitne cele. Przykładowo, stażyści w dziale sprzedaży realizują samodzielne projekty sprzedażowe.

Czytaj też: Sukces Polaka. Przemysław Głębocki awansował w strukturach DB Schenker Logistics

- Uczestnicy programu otrzymują dostęp do pełnego know-how firmy oraz wsparcia doświadczonych osób. Dzięki kompleksowemu procesowi wdrożenia w przyjazny sposób poznają procesy biznesowe naszej firmy. Uczestniczą w jej rozwoju, rozszerzając współpracę z klientami w dziale sprzedaży, tworząc optymalne rozwiązania operacyjne dla klientów na rynku lotniczym, lub identyfikując i analizując procesy biznesowe na rynku oceanicznym. Nauka pod okiem ekspertów to z pewnością dobry początek udanej kariery zawodowej – mówi Dorota Michalec, dyrektor polityki personalnej w DB Schenker Logistics.

Płatny staż z dostępem do świadczeń

W trakcie płatnego stażu w DB Schenker Logistics uczestnicy otrzymują dostęp do wszystkich świadczeń przysługujących pracownikom, np. dofinansowanie prywatnej opieki medycznej oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Płatny staż w pełnym wymiarze godzin trwa trzy miesiące. DB Schenker Logistics na czas stażu oferuje uczestnikom umowę o pracę oraz pięć dni urlopu wypoczynkowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.