×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

84 studentów i 9 doktorantów ze stypendiami ministra kultury

  • Autor: PAP/JS
  • 7 gru 2017 15:43

84 studentów i 9 doktorantów otrzymało stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W przypadku studentów stypendium wynosi 14,5 tys. zł, a doktorantów 19 tys. zł - poinformował resort kultury. "Stanowią państwo elitarną grupę" - powiedziała wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

84 studentów i 9 doktorantów ze stypendiami ministra kultury
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Gala wręczenie stypendiów ministra kultury i dziedzictwa narodowego studentom i doktorantom uczelni artystycznych odbyła się w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie. Dyplomy stypendialne wręczyła wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

"To jest niemałe wyróżnienie, ponieważ zgodnie z prawem w każdym roku takie stypendia może otrzymać nie więcej niż 90 studentów i nie więcej niż 9 doktorantów. Stanowią zatem państwo bardzo elitarną grupę" - zaznaczyła wiceminister kultury.

Podkreśliła, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przywiązuje wielką wagę do promocji młodych talentów. "Zdajemy sobie sprawę, że początek kariery nie zawsze jest łatwy i z tego względu mecenat państwowy może i powinien stanowić istotne dla państwa wsparcie" - dodała Zwinogrodzka.

W 19 uczelniach artystycznych nadzorowanych przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego kształci się około 16 tys. studentów, co stanowi ok. 1 proc. studiującej młodzieży w Polsce.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: 84 studentów i 9 doktorantów ze stypendiami ministra kultury

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Margot 2017-12-09 01:46:39

    Osoby mające wpis z dowolnego programu wymiany akademickiej mają większe możliwości oraz lepsze perspektywy od rówieśników studiujących stacjonarnie. Wyjazdy, podróże, zdobywanie etc jest czynnikiem wpływającym na poświadczenie o kreatywnym umyśle i odważnej duszy czyli segmentach niezbędnych wśród pracowników sektoru prywatnego. Samodzielność i chęć zdobywania jest w cenie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA