84 studentów i 9 doktorantów ze stypendiami ministra kultury

84 studentów i 9 doktorantów otrzymało stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W przypadku studentów stypendium wynosi 14,5 tys. zł, a doktorantów 19 tys. zł - poinformował resort kultury. "Stanowią państwo elitarną grupę" - powiedziała wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

84 studentów i 9 doktorantów ze stypendiami ministra kultury

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

7 gru 2017 15:43


Gala wręczenie stypendiów ministra kultury i dziedzictwa narodowego studentom i doktorantom uczelni artystycznych odbyła się w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie. Dyplomy stypendialne wręczyła wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

"To jest niemałe wyróżnienie, ponieważ zgodnie z prawem w każdym roku takie stypendia może otrzymać nie więcej niż 90 studentów i nie więcej niż 9 doktorantów. Stanowią zatem państwo bardzo elitarną grupę" - zaznaczyła wiceminister kultury.

Podkreśliła, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przywiązuje wielką wagę do promocji młodych talentów. "Zdajemy sobie sprawę, że początek kariery nie zawsze jest łatwy i z tego względu mecenat państwowy może i powinien stanowić istotne dla państwa wsparcie" - dodała Zwinogrodzka.

W 19 uczelniach artystycznych nadzorowanych przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego kształci się około 16 tys. studentów, co stanowi ok. 1 proc. studiującej młodzieży w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Margot 2017-12-09 01:46:39

Osoby mające wpis z dowolnego programu wymiany akademickiej mają większe możliwości oraz lepsze perspektywy od rówieśników studiujących stacjonarnie. Wyjazdy, podróże, zdobywanie etc jest czynnikiem wpływającym na poświadczenie o kreatywnym umyśle i odważnej duszy czyli segmentach niezbędnych wśród pracowników sektoru prywatnego. Samodzielność i chęć zdobywania jest w cenie.