Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła w czwartek wyniki konkursu w ramach programu Mobilność edukacyjna: mobilność studentów i pracowników szkół wyższych z krajami partnerskimi w roku 2018. Swoje projekty złożyło 129 uczelni z całego kraju. Najlepiej oceniony został wniosek Politechniki Białostockiej. Uczelnia otrzymała najwyższe dofinansowanie w wysokości 800 tysięcy euro.
-
- •29 lip 2018 11:16

Dzięki nagrodzie z wyjazdów na uczelnie partnerskie do krajów spoza Unii Europejskiej oraz z możliwości przyjazdu na szkolenia i zajęcia dydaktyczne na PB będzie mogło skorzystać prawie 260 osób. Program obejmuje zarówno studentów, jak i kadry uczelni. W sumie Politechnika Białostocka zaproponowała współpracę z uczelniami partnerskimi z 36 krajów. Największa liczba uczestników programu skorzystać będzie mogła z wymiany z Rosją i Serbią.
Współpraca z każdym krajem partnerskim podlegała odrębnej ocenie. Przy ocenie wniosku brano pod uwagę m.in. stopień wykorzystania funduszy w ubiegłych latach i doświadczenie przy realizowaniu tego typu projektów. Komisja konkursowa zwróciła także uwagę na bardzo dobrze scharakteryzowaną strategię umiędzynarodowienia Politechniki Białostockiej.
Wyniki konkursu dostępne na stronie erasmus.org.pl.
Uczelnia może się pochwalić nie tylko nagrodą, ale również nowym kierunkiem studiów. Od sierpnia ruszy nabór na 1,5 roczne studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA) na Politechnice Białostockiej (PB) - poinformowała uczelnia. Studia będą odbywały się na Wydziale Inżynierii Zarządzania i rozpoczną się w październiku.
Czytaj też: Na Politechnice Białostockiej od sierpnia ruszy rekrutacja na studia MBA
Uzyskanie dyplomu MBA będzie możliwe dzięki umowie, którą PB zawarła na realizację kursu z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów. Uczelnia podkreśla, że dzięki temu będzie można zdobyć interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności menedżerskie oraz prestiżowy dyplom MBA.

KOMENTARZE (3)