8 mln zł na kształcenie osób dorosłych na Podkarpaciu

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił konkurs na projekty upowszechniające kształcenie osób dorosłych. Budżet konkursu wynosi 8 mln zł; pieniądze pochodzą z unijnego programu Kapitał Ludzki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

8 mln zł na kształcenie osób dorosłych na Podkarpaciu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 cze 2013 15:23


Jak poinformowała Monika Zając z WUP, o dofinansowanie projektów mogą wystąpić m.in. samorządy, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

"Projekty składane w ramach tego konkursu powinny być skierowane do osób w wieku od 25 do 64 lat oraz do osób nieuczących się w wieku 18 - 24 lata, które chcą podnosić i uzupełnić swoje kwalifikacji zawodowe" - dodała.

Zając podkreśliła, że z dofinansowania mogą skorzystać m.in. szkoły dla dorosłych, placówki kształcenia ustawicznego i praktycznego, a także ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego.

"Oferta tych placówek musi być ukierunkowana na to, aby kształcić uczestników projektów na potrzeby regionalnego i lokalnego rynku pracy. Samo kształcenie może odbywać się np. w formie e-learningu" - zaznaczyła.

Wnioski o dofinansowanie projektów można składać do 8 lipca w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie lub w oddziałach urzędu w Tarnobrzegu, Przemyślu i Krośnie. Budżet konkursu to 8 mln zł; pieniądze pochodzą z programu Kapitał Ludzki.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można będzie uzyskać na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w najbliższy czwartek w siedzibie WUP w Rzeszowie. Osoby, które nie będą mogły wziąć udział w spotkaniu, mogą śledzić jego przebieg za pośrednictwem strony internetowej www.pokl.wup-rzeszow.pl

Podkarpacie w ramach unijnego programu Kapitał Ludzki otrzymało 2,2 mld zł. Do tej pory rozdysponowano 1,8 mld zł. W projektach finansowanych z tego programu uczestniczyło prawie 220 tys. osób. Niemal 11 tys. osób otrzymało dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Z pieniędzy z tego programu powstało m.in. siedem klubów integracji społecznej i dziewięć klubów środowiskowych dla młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.