5 pozycji książkowych, których menedżer nie powinien przegapić

Dobre książki mają tą cudowną właściwość, że zostają z nami przez całe życie. Niezależnie od tego, czy sięgamy po klasyków dramatu, fantasy czy pozycje skierowane do ludzi biznesu, każda z nich niesie jakąś przydatną w życiu mądrość. Oto subiektywny przegląd pięciu książek, które każdy biznesmen i menadżer powinien przeczytać.

Autor: jm 28 sty 2014 9:27

REKLAMA
"Co widział pies i inne przygody" - M. Gladwell

Malcolm Gladwell to jeden ze stu najbardziej wpływowych ludzi świata według magazynu „Time". Na co dzień pisze do „New Yorkera", w wolnych chwilach publikując bestsellery. Jego ostatnie dzieło pt.: „Co widział pies i inne przygody" to zbiór artykułów i opowiadań o luźno związanej z biznesem tematyce.

Z książki dowiemy się dlaczego na świecie jest sprzedawany praktycznie tylko jeden rodzaj ketchupu (podczas gdy musztard mamy nawet kilkanaście rodzajów!), sprawdzimy jak wygląda praca profilerów FBI i popatrzymy na świat z perspektywy psa.

Mariusz Skiba po Gladwell'a sięga często. - Z pozoru luźne opowiadania niosą ze sobą bardzo istotne myśli, pozwalają wcielić się w rolę drugiego człowieka, partnera w interesach czy negocjacyjnego przeciwnika. Pozycja obowiązkowa dla ludzi, którzy na co dzień zajmują się komunikacją, negocjacjami oraz wszystkich tych, którzy chcą się dowiedzieć co widzi tresowany pies - mówi. (fot.fotolia)


Puls HR Puls HR

5 pozycji książkowych, których menedżer nie powinien przegapić


REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kuba 2014-02-19 13:16:52

Jedna z tych pięciu wydała mi się warta tytułu artykułu i jest to "Sztuka Wojny", zamiast pozostałych czterech zaproponowałbym "Autobus Energii" Jona Gordona, "Odkryj się" Patricka Leoncioniego, "Szczyty i doliny" Kena Blancharda, "Pięć dysfunkcji pracy zespołowej" Również Leoncioniego

vażka 2014-02-09 21:57:09

literackie blebleble klękające w konfrontacji z mentalnością i realiami naszego ojczystego podwórka. Jest dużo ciekawych wydań i wspaniałych treści, ale winno się czytać je selektywnie , gdyż w bezpośrednim przekładzie na nasza rzeczywistość byznesową można doznać zbytecznych rozczarowań i irytacji, zrażając się tym samym do tego co faktycznie dobre i właściwe , ale jeszcze nie dziś, i nie w każdym miejscu i sytuacji..?? Pomyślnych wyborów i dobrego nosa życzę.