PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

400 mln zł - tyle będzie kosztował kampus Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

  • Autor: PAP/JP
  • 4 lip 2022 16:58

Budowa kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy będzie kosztowała ponad 400 mln zł, a środki publiczne środki na ten cel są zabezpieczone - powiedział w Bydgoszczy wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Dodał, że projekt realizowany jest obecnie zgodnie z planem.

400 mln zł - tyle będzie kosztował kampus Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński terenie budowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
REKLAMA
  • Wicepremier Gliński i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów minister Łukasz Schreiber wizytowali w Bydgoszczy plac budowy kampusu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego.
  • Rektor bydgoskiej Akademii Muzycznej prof. Elżbieta Wtorkowska powiedziała, że realizacja inwestycji odbywa się zgodnie z przyjętym planem.
  • "Cała sprawa jest obecnie w rękach inwestora i wykonawcy" - podkreślił Gliński.

"W tej chwili budowa kampusu jest już realizowana. Nasza wizyta przede wszystkim wynika z tego, że musimy nadzorować inwestycje realizowane ze środków publicznych. To jest inwestycja za ponad 400 mln zł. Nie wiemy jeszcze, jaką sumą się zamknie, bo jest ten problem współczesny związany z kryzysem finansowo-gospodarczym o charakterze światowym" - mówił w Bydgoszczy wicepremier Gliński. Dodał, że podstawową zasadą jest sprawne realizowanie inwestycji, a środki publiczne na ten cel są przygotowane i zabezpieczone.

"Cała sprawa jest obecnie w rękach inwestora i wykonawcy" - podkreślił Gliński. W jego ocenie "budowa prowadzona jest na trudnym gruncie, a przecież poziomy -1 i -2 będą używane, więc muszą zostać odpowiednio zabezpieczone inżynieryjnie. To przygotowanie pod coś, co później bardzo szybko poleci do góry" - wskazał Gliński.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tak będzie wyglądał kampus Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (fot. Plus3 Architekci)
Tak będzie wyglądał kampus Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (fot. Plus3 Architekci)

Rektor bydgoskiej Akademii Muzycznej prof. Elżbieta Wtorkowska powiedziała, że realizacja inwestycji odbywa się zgodnie z przyjętym planem.

"W styczniu podpisaliśmy umowę z generalnym wykonawcą. W lutym ruszyły prace ziemne, które być może wydają się mało spektakularne, bo nie widać jak budynek z dnia na dzień rośnie. On rośnie - tyle że głęboko w ziemi. Grunt jest trudny i ogrom prac ziemnych z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii musi uwzględniać warunki geologiczne akurat tego terenu. Budujemy na terenie pięknej działki, na której mamy staw. On pozostaje i będzie częścią tego obiektu. Jedna ściana będzie wyrastała z wody" - podkreśliła rektor.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 400 mln zł - tyle będzie kosztował kampus Akademii Muzycznej w Bydgoszczy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA