PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

MNiSW: do 2. edycji Narodowej Reprezentacji Akademickiej zakwalifikowano 38 uczelni

  • Autor: PAP
  • 28 gru 2020 16:10

Realizowanie kariery sportowej i nauki akademickiej umożliwia program Narodowa Reprezentacja Akademicka. Resort nauki w poniedziałek ogłosił wyniki jego drugiej edycji. Zakwalifikowało się 38 uczelni.

MNiSW: do 2. edycji Narodowej Reprezentacji Akademickiej zakwalifikowano 38 uczelni
Narodowa Reprezentacja Akademicka wspiera proces kształcenia studentów sportowców. Zdjęcie ilustracyjne (fot. arch.)
REKLAMA

W poniedziałek na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podano, że minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zatwierdził listę uczelni zakwalifikowanych do realizacji 2. edycji projektu Narodowa Reprezentacja Akademicka na rok 2021.

Przedsięwzięcie umożliwia równoległe realizowanie kariery sportowej i nauki akademickiej. Do 2. edycji projektu zakwalifikowano 38 uczelni - wynika z informacji MNiSW. Wśród nich znalazło się 31 uczelni publicznych i 7 niepublicznych. Poinformowano, że w styczniu 2021 r. zostaną zawarte umowy między ministrem edukacji i nauki a zakwalifikowanymi do projektu uczelniami.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt Narodowa Reprezentacja Akademicka wspiera proces kształcenia studentów sportowców.

"W ramach projektu przekazywane jest dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dla studentów sportowców realizujących karierę sportową. Program zajęć dydaktycznych realizowany będzie w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu całego roku kalendarzowego zgodnie z zaplanowaną liczbą dodatkowych godzin na danego studenta sportowca" - czytamy na stronie MNiSW.

Resort nauki przypomina, że w programie mogą wziąć udział uczelnie publiczne i niepubliczne mające co najmniej 200 studentów studiów stacjonarnych. Muszą na nich studiować zawodnicy szkolenia olimpijskiego, medaliści igrzysk olimpijskich, igrzysk europejskich, mistrzostw świata seniorów i mistrzostw Europy seniorów, uniwersjad i akademickich mistrzostw świata oraz studenci sportowcy z niepełnosprawnościami, w tym osoby niedosłyszące i studenci sportowcy mający klasy sportowe - mistrzowską międzynarodową (MM) i mistrzowską (M).

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MNiSW: do 2. edycji Narodowej Reprezentacji Akademickiej zakwalifikowano 38 uczelni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA