PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

300 osób dostanie szansę na nowy zawód

  • km
  • 20 sty 2023 14:01

Invest in Pomerania, samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, podpisała umowę z Centrum Nowych Kompetencji na realizację cyklu szkoleń przygotowujących do pracy w branży portowo-offshorowej. Szkolenia obejmą 300 osób.

300 osób dostanie szansę na nowy zawód
Szczególnie uwzględnione zostały potrzeby branż związanych z wybranymi obszarami Inteligentnych Specjalizacji Pomorza – w tym sektor offshore (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Projekt Invest in Pomerania Academy ma na celu zwiększenie na lokalnym rynku pracy liczby osób o najbardziej poszukiwanych kompetencjach. Szczególnie uwzględnione zostały potrzeby branż związanych z wybranymi obszarami Inteligentnych Specjalizacji Pomorza – w tym sektor offshore.

- W ostatnich latach branża portowo-offshorowa rozwija się na Pomorzu w niezwykłym tempie. Nabrzeża konsekwentnie zwiększają zdolność przeładunkową, a powierzchnia magazynowa w województwie stale rośnie. Przygotowane przez nas specjalizacje powstały w odpowiedzi na potrzeby rynku i jesteśmy przekonani, że uczestnicy szkoleń będą mogli przebierać w ofertach pracy - wyjaśnia Monika Stokfisz z Invest in Pomerania Academy.

Sześć specjalizacji

Centrum Nowych Kompetencji przeszkoli uczestników w sześciu specjalizacjach: operator ciągnika terminalowego, suwnic specjalistycznych, żurawia wieżowego, żurawia samojezdnego,  reach stacker-a oraz wózków. Łącznie nowe kwalifikacje otrzyma 300 osób - 150 polskojęzycznych i drugie tyle niepolskojęzycznych. Zaplanowane szkolenia dla obcokrajowców mają pomóc w integracji i aktywizacji zawodowej imigrantów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 300 osób dostanie szansę na nowy zawód

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA