PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

2500 polskich dzieci uczy się kodować pod okiem programistów z Amazona

  • Autor: PAP/RAF
  • 9 gru 2019 13:58

W tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Informatycznej w ramach akcji Godzina Kodowania eksperci Amazona będą wspierać uczniów szkół podstawowych w nauce programowania. W całej Polsce w akcji weźmie udział ponad 2,5 tys. dzieci w 10 polskich miastach.

2500 polskich dzieci uczy się kodować pod okiem programistów z Amazona
Adobe Stock
REKLAMA
  • Godzina Kodowania z udziałem ekspertów Amazona odbędzie się w tym roku w dziesięciu polskich miastach.
  • "Forma nauki poprzez zabawę jest niezwykle efektywna i pozwala nabrać pasji do programowania".
  • W XXI wieku warto traktować języki programowania jak kolejny język obcy.

Godzina Kodowania z udziałem ekspertów Amazona odbędzie się w tym roku w dziesięciu polskich miastach. Jak powiedział dyrektor Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku Rafał Kukliński, idea wsparcia przez firmę nauki programowania przez najmłodszych wywodzi się z obserwowanych przez rekruterów Amazona problemów z różnorodnością na rynku zatrudnienia programistów. Jego zdaniem akcja może tez przyczynić się do zainteresowania kodowaniem uczennic szkół, które w opinii Kuklińskiego w wielu przypadkach rezygnują z nauki programowania już w początkowych etapach edukacji.

Czytaj też: Rusza pilotaż programu wsparcia dla młodych programistów i projektantów gier video

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Godzina Kodowania to inicjatywa światowa. Amazon partycypuje w niej na szczeblu globalnym, dostarczając różnego rodzaju ćwiczenia. Generujemy pomysły, które mogą zainteresować dzieci i sprawią, że uczniowie wciągną się w zajęcia - np. z wykorzystaniem gry Minecraft i programowania w Scratchu. AWS z kolei dostarczył ćwiczenia do nauki kodowania w Pythonie. W przypadku organizacji nasz wkład polega na organizacji programu i pomocy w rozwiązywaniu zadań w szkole podczas zajęć" - opowiada Kukliński. "Forma nauki poprzez zabawę jest niezwykle efektywna i pozwala nabrać pasji do programowania" - dodaje.

W tegorocznej edycji Godziny Kodowania wolontariusze z Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku będą pomagali uczniom ze szkół w województwach pomorskim, mazowieckim, lubelskim i kujawsko-pomorskim. Województwa śląskie, dolnośląskie oraz łódzkie to z kolei regiony, w których uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez edukatorów bezpośrednio w placówkach Amazona.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 2500 polskich dzieci uczy się kodować pod okiem programistów z Amazona

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA