×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

210 mln na rozwój polskich spółek technologicznych

  • PTWP - PulsHR
    KDS
  • 6 cze 2017 9:45

Polskie spółki technologiczne otrzymają spory zastrzyk gotówki. 210 milionów złotych zainwestuje w nie rozpoczynający działalność polsko-izraelski fundusz TDJ Pitango Ventures. - To kolejne działanie przybliżające nas do realizacji celów postawionych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - podkreśla Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

210 mln na rozwój polskich spółek technologicznych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

 •  Polska grupa przemysłowa TDJ, izraelski fundusz Pitango Venture Capital oraz Narodowe centrum Badań i Rozwoju, powołały fundusz wspierający polskie spółki technologiczne. 

• Fundusz zapewni wsparcie we wczesnych, jak i późniejszych etapach rozwoju firm, na przykład przy tworzeniu biznesplanów i strategii biznesowych. 

• Jego działania skoncentrują się na rozwoju m.in. big data, sztucznej inteligencji (AI) czy machine learning, urządzeń mobilnych czy sprzętu medycznego. 

 

TDJ Pitango Ventures powstał w oparciu o potencjał polskiej grupy przemysłowej TDJ oraz izraelskiego funduszu Pitango Venture Capital. Wykorzystane są w nim również pieniądze publiczne z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które zainicjowały jego powstanie.

Fundusz ma jasny cel - inwestowanie w innowacyjne polskie firmy prowadzące działalność w obszarze nowoczesnych technologii, które mają szanse na rozwój w skali globalnej. Jego budżet wynosi 210 mln zł.

- Rozpoczęcie działalności przez TDJ Pitango Ventures to kolejny przykład podjętego przez nas konkretnego działania, które przybliży nas do realizacji celów postawionych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - podkreśla Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jak zaznacza, tego rodzaju działania napędzają inwestycje w spółki technologiczne, tworząc solidne podstawy tej części tworzonego przez rząd ekosystemu wspierania innowacji, która będzie niezwykle ważna dla rozwoju gospodarczego Polski w perspektywie kolejnych dziesięcioleci.

- Korzystając z polskiego kapitału, w tym ze środków NCBR, i wykorzystując doświadczenie zagranicznego partnera kierujemy na rynek pieniądze, które będą pracowały na poczet kolejnych inwestycji w nowatorskie rozwiązania i produkty – mówił wicepremier Gowin.

Jak tłumaczy Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ, w ramach działalności funduszu TDJ Pitango Ventures firmy będą mogły liczyć nie tylko na wsparcie finansowe.

- Z jednej strony podmioty, w które zainwestujemy, mogą liczyć na dostęp do kompletnego wsparcia TDJ wynikającego z naszego kilkudziesięcioletniego doświadczenia w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami. Z kolei udział w projekcie Pitango umożliwia dostęp do unikalnego w Polsce, know-how i coachingu w zakresie rozwoju innowacyjnych start-upów – wyjaśnia Domogała. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 210 mln na rozwój polskich spółek technologicznych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA