210 mln na rozwój polskich spółek technologicznych

Polskie spółki technologiczne otrzymają spory zastrzyk gotówki. 210 milionów złotych zainwestuje w nie rozpoczynający działalność polsko-izraelski fundusz TDJ Pitango Ventures. - To kolejne działanie przybliżające nas do realizacji celów postawionych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - podkreśla Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

210 mln na rozwój polskich spółek technologicznych

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

www.pulshr.pl

6 cze 2017 9:45


 •  Polska grupa przemysłowa TDJ, izraelski fundusz Pitango Venture Capital oraz Narodowe centrum Badań i Rozwoju, powołały fundusz wspierający polskie spółki technologiczne. 

• Fundusz zapewni wsparcie we wczesnych, jak i późniejszych etapach rozwoju firm, na przykład przy tworzeniu biznesplanów i strategii biznesowych. 

• Jego działania skoncentrują się na rozwoju m.in. big data, sztucznej inteligencji (AI) czy machine learning, urządzeń mobilnych czy sprzętu medycznego. 

 

TDJ Pitango Ventures powstał w oparciu o potencjał polskiej grupy przemysłowej TDJ oraz izraelskiego funduszu Pitango Venture Capital. Wykorzystane są w nim również pieniądze publiczne z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które zainicjowały jego powstanie.

Fundusz ma jasny cel - inwestowanie w innowacyjne polskie firmy prowadzące działalność w obszarze nowoczesnych technologii, które mają szanse na rozwój w skali globalnej. Jego budżet wynosi 210 mln zł.

- Rozpoczęcie działalności przez TDJ Pitango Ventures to kolejny przykład podjętego przez nas konkretnego działania, które przybliży nas do realizacji celów postawionych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - podkreśla Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jak zaznacza, tego rodzaju działania napędzają inwestycje w spółki technologiczne, tworząc solidne podstawy tej części tworzonego przez rząd ekosystemu wspierania innowacji, która będzie niezwykle ważna dla rozwoju gospodarczego Polski w perspektywie kolejnych dziesięcioleci.

- Korzystając z polskiego kapitału, w tym ze środków NCBR, i wykorzystując doświadczenie zagranicznego partnera kierujemy na rynek pieniądze, które będą pracowały na poczet kolejnych inwestycji w nowatorskie rozwiązania i produkty – mówił wicepremier Gowin.

Jak tłumaczy Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej TDJ, w ramach działalności funduszu TDJ Pitango Ventures firmy będą mogły liczyć nie tylko na wsparcie finansowe.

- Z jednej strony podmioty, w które zainwestujemy, mogą liczyć na dostęp do kompletnego wsparcia TDJ wynikającego z naszego kilkudziesięcioletniego doświadczenia w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami. Z kolei udział w projekcie Pitango umożliwia dostęp do unikalnego w Polsce, know-how i coachingu w zakresie rozwoju innowacyjnych start-upów – wyjaśnia Domogała. 

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.