PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

17,2 mln zł na poprawę wizerunku szkolnictwa zawodowego

Ze staży, praktyk i szkoleń zawodowych będzie mogło w woj. śląskim skorzystać blisko 2 tys. uczniów oraz ich nauczyciele dzięki projektowi „Śląskie. Zawodowcy”. W piątek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego podpisano umowy partnerstwa w ramach przedsięwzięcia.

  • Autor: bad/PAP
  • 5 lip 2019 17:57
17,2 mln zł na poprawę wizerunku szkolnictwa zawodowego
Ze staży, praktyk i szkoleń zawodowych będzie mogło w woj. śląskim skorzystać blisko 2 tys. uczniów Fot. Zespół Szkół nr 101 w Poznaniu
REKLAMA
  • Jak wynika z informacji na stronach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-20, w którego pozakonkursowej procedurze dofinansowany został projekt, jego celem jest lepsze dostosowanie w latach 2019-22 ofert edukacyjnych szkół o profilu zawodowym w regionie do kluczowych potrzeb gospodarki.
  • Porozumienie o współpracy ws. wspólnego opracowania wniosku o dofinansowanie podpisali w styczniu br. przedstawiciele woj. śląskiego, a także Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
  • W piątek marszałek regionu Jakub Chełstowski oraz członkowie zarządu województwa Izabela Domogała i Beata Białowąs przekazali partnerom przedsięwzięcia podpisane umowy partnerstwa. Projekt będzie realizowany od września br., do końca 2022 r. Jego wydatki kwalifikowane określono na prawie 18,2 mln zł, a dofinansowanie z RPO ma przekroczyć 17,2 mln zł.

- Szkolnictwo zawodowe ma przed sobą przyszłość i warto wspierać młodych ludzi i ich nauczycieli w zdobywaniu zawodowych szlifów, a jednocześnie zachęcać przedsiębiorców do współpracy. Mamy ogromny potencjał, znakomicie wykształcone kadry i prężnie rozwijające się firmy, które poszukują wykwalifikowanych pracowników. Warto zacieśnić współpracę i wspólnie budować rozwój regionu i kraju - ocenił Chełstowski.

Celem przedsięwzięcia jest podniesienie kompetencji zawodowych uczniów, ich dostosowanie do wymogów rynku pracy - poprzez realizację wysokiej jakości staży i praktyk w przedsiębiorstwach oraz szkoleń, kursów i doradztwa zawodowego. Przewidziano też możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji przez nauczycieli w ramach szkoleń, kursów i studiów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Władze regionu akcentują, że projekt ma odpowiadać na zapotrzebowanie przedsiębiorców, zgłaszane poprzez m.in. KSSE, izbę branżową czy Regionalną Izbę Gospodarczą. Z perspektywy wyzwań demograficznych i depopulacji ma zapobiegać wyludnianiu się i sprzyjać rozwojowi regionu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 17,2 mln zł na poprawę wizerunku szkolnictwa zawodowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA