15 tys. pracowników Starbucksa dostanie kasę na studia

Sieć restauracji Starbucks w Stanach Zjednoczonych postanowiła zafundować części swoich pracowników studia na Arizona State University.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

15 tys. pracowników Starbucksa dostanie kasę na studia

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 cze 2014 10:03


Osoby, które pracują w firmie co najmniej 20 godzin tygodniowo i zapiszą się na internetowe studia licencjackie, otrzymają od firmy 6,5 tys. dolarów, czyli równowartość połowy czesnego za dwa pierwsze lata studiów. Wytrwali studenci otrzymają pełne dofinansowanie na dwa ostatnie lata nauki - informuje serwis Bloomberg.

Wsparcie firmy w tym zakresie to odpowiedź na gigantyczną wysokość pożyczek zaciąganych przez Amerykanów na studia - ich dług wynosi już 1,2 bln dolarów. Jak podaje Bloomberg, Starbucks nie jest jedyną firmą w Stanach Zjednoczonych, która finansuje studia swoim pracownikom. Taka praktyka stosowana jest również m.in. przez Apple, Forda, firmę Intel czy Disney.

Pracownicy sieciówki będą mogli wybrać swój kierunek kształcenia spośród 40 dostępnych programów. Co ważne - firma nie oczekuje, że w zamian pracownicy będą dalej dla niej pracować po zakończeniu studiów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.