Zero waste na fali. Spółka BP w Pogromcach Marnowania Jedzenia


KDS - 6 lip 2020 12:13


Brytyjska spółka BP dołączyła do grona przedsiębiorstw angażujących się w nurt zero waste. Ich klienci będą mogli dołączyć do Pogromców Marnowania Jedzenia z Too Good To Go.

- Marnowanie jedzenia jest wielopłaszczyznowym problemem etycznym, który zobowiązani jesteśmy podjąć jako osoby indywidualne i jako firmy. Według danych sprzed roku, wśród krajów Unii Europejskiej plasujemy się na piątym miejscu pod względem ilości marnowanego jedzenia – wyrzucamy ponad 9 milionów ton rocznie, czyli 247 kg na osobę! Marnuje się nie tylko sama żywność - także jedna trzecia ziemi rolnej, jedna trzecia pracy ludzkiej, energii, pieniędzy, wody i wszystkich innych zasobów, które są potrzebne do produkcji, dystrybucji i sprzedaży jedzenia - wylicza Barbara Wiążewska, dyrektor generalny działu retail BP w Polsce.

Jak dodaje, aplikacja TGTG dostarcza rozwiązanie, które daje możliwość ratowania żywności, a przez to także przyczynia się do dbałości o środowisko.

- Z TGTG łączy nas wspólna idea. Ambicją bp jest przedefiniowanie energii z korzyścią dla ludzi i naszej planety #bpNetZero. Wierzymy, że BP stanie się firmą o zerowej emisji netto nie później niż do roku 2050 oraz pomoże zredukować światową emisję netto do zera do 2050 lub wcześniej - podkreśla Wiążewska.

Projekt z Too Good To Go to kolejna inwestycja petrochemicznego giganta w tym obszarze. Pierwsze paczki będzie można odbierać na stacjach w Krakowie, bo tam mieści się centrala BP w Polsce, natomiast firma planuje rozszerzyć program na całą Polskę.

Aplikacja Too Good To Go dostępna jest na platformach Android i iOS.

Zero waste coraz popularniejsze

Według badania Unilever, jedna trzecia konsumentów wybiera marki na podstawie ich wpływu społecznego i środowiskowego. Trendem, który się wybija, jest wybieranie firm posługujących się ideą zero waste, a zmiany przyzwyczajeń dotykają przede wszystkim rynku opakowań.www.pulshr.pl | 26-09-2020 08:31:41