Apel PHH do branży turystycznej do zgłoszeń w programie z certyfikatem bezpieczeństwa POT


PAP/AKC - 3 lip 2020 10:33


Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marian Cristescu zaapelował do branży turystycznej, by zachęcała jak największą liczbę obiektów do zgłoszeń w programie promującym Polskę poprzez wykorzystywanie certyfikatów bezpieczeństwa POT-u - podał PHH.

"Pomimo prośby Ministerstwa Rozwoju z ostatniego spotkania o dostarczenie konkretnych wyliczeń i analiz w celu podjęcia prac w tej sprawie pani premier poinformowała, że na dzień dzisiejszy otrzymała takie dane tylko od segmentu hotelarskiego dostarczone przez Polski Holding Hotelowy i podobne dane dotyczące rynku organizatorów wycieczek od Polskiej Izby Turystycznej. Pozostali przedstawiciele branży turystycznej zobowiązali się do dostarczenia podobnych informacji w najbliższym czasie" - czytamy w komunikacie.

Zaznaczono, że prezes Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marian Cristescu w trakcie spotkania poruszył temat promocji Polski poprzez wykorzystywanie certyfikatów bezpieczeństwa Polskiej Organizacji Turystycznej informując, że ponad 1000 obiektów w całej Polsce ten certyfikat posiada.

Prezes PHH zwrócił się z apelem do całej branży, "aby zachęcała jak największą liczbę obiektów do zgłoszenia się do tego programu". "Dzięki temu możemy wspólnie stworzyć potężne narzędzie marketingowe w walce o uzyskanie jak największej liczby gości nie tylko krajowych, ale również zagranicznych" - czytamy.

Czytaj też: Branża turystyczna chce odszkodowań

Ponadto, prezes Cristescu mówił o uporządkowaniu kwestii dot. opłat dla organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi oraz abonamentowych. "Obecnie hotele mają do czynienia z aż 6 organizacjami pobierających opłaty, ZPAV, SAWP, STOART, ZASP, SFP ZAPA i ZAIKS" - napisano.www.pulshr.pl | 30-09-2020 07:24:01