Jak sprawdzić kwalifikacje online? Pomoże intranetowa platforma


KDS - 19 maj 2020 17:31


Krakowska firma Universality udostępnia darmową platformę, na której dostępne są zadania umożliwiające sprawdzenie wiedzy i umiejętności osób biorących udział w rekrutacji.

Prawidłowa ocena umiejętności kandydatów będzie w czasie nadchodzącej recesji dużo trudniejsza w zwykłym postępowaniu rekrutacyjnym. Wpłynie na to rosnąca liczba osób poszukujących nowego zajęcia i zmniejszenie liczby ofert pracy (tylko w kwietniu o 28 proc. miesiąc do miesiąca). Firmy zaczną rozglądać się za narzędziami, które usprawnią ten proces.

Jednym z nich może być platforma Universality. Firma z Krakowa udostępnia darmową platformę, na której dostępne są zadania współtworzone we współpracy z firmami i dotyczące realnych problemów. Obecnie z Universality korzystają przede wszystkim studenci informatyki i młodzi programiści. Mogą oni budować swój profil, potwierdzać kompetencje, a do szlifowania umiejętności zachęca ich wprowadzony na platformie mechanizm grywalizacji. Wykładowcy mogą z kolei przygotować swoich studentów do rozwiązywania praktycznych zadań, z którymi zetkną się w firmach.

Platforma korzysta z mechanizmu opartego o sztuczną inteligencję, który umożliwia m.in. rekomendowanie konkretnych ścieżek rozwoju.

Czytaj więcej: Rekrutacja w dobie koronawirusa: telefon, komunikator, social media

- Widzimy duże zainteresowanie naszym rozwiązaniem. W tym momencie korzysta z niego dwa tysiące prowadzących i 17 tysięcy studentów. Ta liczba podwaja się co semestr. Dzięki bazie kilku tysięcy praktycznych zadań student bez problemu może starać się o pracę mimo braku doświadczenia w branży IT, a pracodawca ma pewność, że informacja o umiejętnościach to nie tylko deklaracje - wskazuje Jerzy Czepiel, założyciel Universality.www.pulshr.pl | 27-09-2020 16:28:34