Chiny: Oznaki ożywienia turystyki po szczycie epidemii koronawirusa


PAP - 5 maj 2020 14:39


Sparaliżowany przez koronawirusa chiński sektor turystyczny zanotował w święta majowe pewne oznaki ożywienia. Podczas kończącego się we wtorek pięciodniowego okresu wolnego od pracy krajowe atrakcje odwiedziło jednak o 40 proc. mniej turystów niż przed rokiem.

Większość atrakcji turystycznych w Chinach wznowiło już działalność po szczytowym okresie epidemii, ale wiele z nich znacznie ograniczyło maksymalną liczbę odwiedzających i stosuje nadzwyczajne środki ostrożności, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowych zakażeń.

W dniach 1-5 maja miejsca turystyczne w Chinach odwiedziło 115 mln krajowych turystów, generując w sektorze przychody na poziomie 47,56 mld juanów (28,17 mld zł) - przekazał we wtorek dziennik "Beijing Ribao", cytując szacunki ministerstwa kultury i turystyki.

Dla porównania, w maju ubiegłego roku w czasie czterodniowej przerwy w pracy odnotowano w Chinach 195 mln wizyt turystycznych i przychód w wysokości 117,67 mld juanów (69,7 mld zł) - obliczał wtedy resort.

Pandemia wpływa na zmianę przyzwyczajeń turystów - ocenił "Beijing Ribao" po rozmowie z przedstawicielami krajowych platform turystycznych. Środki ostrożności i ograniczenie liczby wejść sprawia, że "nową normą" w atrakcjach turystycznych staje się wcześniejsza rezerwacja biletów, noszenie maseczek ochronnych i poddawanie się pomiarom temperatury ciała.

W związku z ograniczeniami i zawieszeniem grupowych wycieczek do innych prowincji większość przychodów sektora w czasie tegorocznych świąt majowych pochodziła z wypraw w okolice miejsca zamieszkania - pisze pekińska gazeta.www.pulshr.pl | 10-07-2020 16:48:59