MR: konsultacje z przedstawicielami galerii i centrów handlowych


pap/pt - 22 kwi 2020 16:43


Bezpieczeństwo klientów galerii i centrów handlowych w kontekście stopniowego odmrażania gospodarki było tematem spotkania premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremier Jadwigi Emilewicz, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i wiceminister rozwoju Olgi Ewy Semeniuk z reprezentantami tej branży - poinformował resort rozwoju.

"Rozumiem potrzebę możliwie szybkiego uruchomienia sklepów w galeriach i centrach handlowych, aby biznes mógł dalej funkcjonować. Dlatego już teraz prowadzimy prace nad rozwiązaniami, które pogodzą bezpieczeństwo i zdrowie obywateli oraz sprzedawców z możliwością prowadzenia działalności gospodarczej w obiektach wielkopowierzchniowych" - powiedziała podczas wideokonferencji, cytowana w komunikacie wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Wiceminister Olga Ewa Semeniuk zaznaczyła, że rząd chce być pewny, że społeczeństwo może bezpiecznie korzystać z galerii i centrów handlowych. "Dlatego już teraz prowadzimy intensywny dialog z branżą, a jego konsekwencją będą protokoły bezpieczeństwa, nad którymi już teraz pracujemy" - wskazała.

Resort rozwoju poinformował, że rozwiązania, których celem jest bezpieczne korzystanie z centrów i galerii handlowych, są przygotowywane w oparciu o trzy kryteria: zabezpieczenie miejsc pracy; zabezpieczenie pracowników oraz klientów; a także przygotowanie odpowiedniego katalogu działań w sytuacji zdiagnozowania pozytywnego przypadku koronawirusa wśród pracowników lub klientów.

Przypomniał, że otwieranie sklepów i punktów usługowych w galeriach i centrach handlowych planowane jest w trzecim etapie stopniowego odmrażania polskiej gospodarki, a decyzja o tym, kiedy to nastąpi, będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w kraju.www.pulshr.pl | 06-06-2020 01:00:44