Carrefour i Auchan deklarują wdrożenie dobrych praktyk biznesowych w związku z pandemią


PAP/KO - 9 kwi 2020 20:34


Carrefour i Auchan deklarują wdrożenie dobrych praktyk biznesowych w związku z pandemią koronawirusa – poinformowały w czwartek we wspólnym komunikacie sieci handlowe. Sieci zadeklarowały m.in. poprawę bezpieczeństwa sanitarnego i wsparcie pracowników.

"W kontekście kryzysu sanitarnego dotyczącego pandemii Covid-19, sieci handlowe Auchan Retail i Carrefour podpisały wspólną deklarację w sprawie wdrażania dobrych praktyk biznesowych w celu zapobiegania, zmniejszania lub eliminowania ryzyka zarażenia dla swoich pracowników i klientów" - czytamy.

Sieci podały, że deklaracja obejmuje m.in. poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy zalecanych dla każdego pracownika w danych krajach. Przepisy sanitarne dla sklepów, sprzedaży drive, dostaw do domu i magazynów logistycznych.

Ponadto przewiduje środki pomocy społecznej dla pracowników oraz wsparcie dla pracowników w szczególnych sytuacjach - jak wymieniono - pracowników niepełnosprawnych, czy kobiet w ciąży.

"Jesteśmy w pełni świadomi znaczenia naszej roli jako usługi pierwszej potrzeby" - powiedział, cytowany w komunikacie dyrektor wykonawczy Zasobów Ludzkich w Grupie Carrefour Jérôme Nanty. Dodał, że najwyższym priorytetem firmy jest zdrowie naszych ekip, a także zdrowie naszych klientów od pierwszego dnia. "Wkładamy w to całą energię i dzielenie się naszymi dobrymi praktykami w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa jest częścią tego wspólnego pragnienia działania w obliczu tego bezprecedensowego kryzysu" - zaznaczył. www.pulshr.pl | 06-06-2020 01:09:35