Zwolnienia grupowe w Open Finance i Home Broker. Pracę straci kilkaset osób


Dariusz Ciepiela - 8 kwi 2020 10:52


W grupie Open Finance zapowiedziano zwolnienia grupowe. W samej spółce Open Finance ma zostać zwolnionych 380 pracowników, a w spółce zależnej Home Broker pracę ma stracić 60 osób.

Zarząd Open Finance 8 kwietnia 2020 roku podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych.

Zamiarem Open Finance jest przeprowadzenie zwolnień grupowych w terminie do 31 maja 2020 r.
Zwolnienia obejmą maksymalnie 380 osób.

Także 8 kwietnia spółka zależna od Open Finance - Home Broker - podjęła decyzję w sprawie rozpoczęcia procedury zwolnień grupowych.

Home Broker zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe w terminie do 31 maja 2020 r.
Zwolnienia obejmą maksymalnie 60 osób.

Jak podało Open Finance, powodem planowanych zwolnień grupowych jest konieczność optymalizacji kosztów działania, w tym redukcja poziomu i kosztów zatrudnienia.

Firma podkreśliła, że obie spółki niezwłocznie powiadomią przedstawicieli pracowników o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do przedstawicieli pracowników o przystąpienie do konsultacji.

Ponadto Open Finance i Home Broker powiadomią właściwe urzędy pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce.

Open Finance wchodzi w skład grupy finansowej należącej do wrocławskiego miliardera Leszka Czarneckiego. 42,91 proc. akcji spółki należy do Getin Noble Bank a 17,72 proc. do Idea Money, czyli firm kontrolowanych przez Czarneckiego.

Czytaj także: Jadwiga Emilewicz: możliwa korekta zasiłku dla bezrobotnych
www.pulshr.pl | 03-07-2020 15:01:38