Uber pomoże swoim kierowcom znaleźć nową pracę


PAP/KO - 6 kwi 2020 18:22


Amerykański przewoźnik zapowiedział w poniedziałek, że w aplikacji dla kierowców zacznie wyświetlać oferty pracy przy dostawie posiłków, produkcji żywności i w branży spożywczej. Ma to pomóc kierowcom, którzy stracili dochody z powodu epidemii Covid-19.

Jak zapowiedział na swoim blogu Uber, od poniedziałku kierowcy będą mogli znaleźć listę wakatów w nowej zakładce w aplikacji dla pracowników firmy. Jak na razie oferta dostępna jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale firma zamierza ją wprowadzić także w innych krajach - nie zdradza jednak kiedy.

Koncern zamierza zamieszczać informacje o wakatach pojawiających się w takich firmach jak McDonald's, FedEx, UPS, Pepsico, Hertz, sieć amerykańskich aptek Walgreens i kilku sklepach spożywczych w Stanach Zjednoczonych. Rzecznik firmy nie ujawnił, czy Uber będzie zarabiał na publikowaniu w swojej aplikacji ogłoszeń innych firm. Wiadomo natomiast, że koncern zachęca również kierowców do rozszerzenia współpracy z firmą o dostawy posiłków w ramach Uber Eats, argumentując że od połowy marca liczba zleceń na dowóz zamówień z restauracji mocno wzrosła.

Epidemia koronawirusa boleśnie odbiła się na branży przewozów na życzenie, tym bardziej, że większość krajów nałożyła na swoich mieszkańców ograniczenia w przemieszczaniu się. Kierowcy Ubera alarmują, że ich dochody spadły nawet o 80 proc. Jako że większość z nich zatrudniona jest w ramach umów tymczasowych, nie przysługują im żadne świadczenia socjalne. Uber co prawda zapewnił, że wypłaci wszystkim kierowcom i dostawcom zakażonym koronawirusem lub zmuszonym do przejścia kwarantanny wynagrodzenie, ale tylko przez maksymalnie 14 dni. 

 www.pulshr.pl | 02-07-2020 22:53:30