CCC stawia na wirtualną obsługe klienta. Pomoże chatbot


KM - 6 kwi 2020 14:34


CCC mimo kryzysu, kontynuuje rozwoju omnichannel. Firma uruchomiła właśnie usługę wirtualnego doradcy wspierającego Dział Obsługi Klienta. Na platformie Google Asystent rozwiązanie dostępne jest w wersji głosowej, a na platformie Facebook Messenger w wersji tekstowej.

Chatbot sprawdzi dostępność produktu i konkretnego rozmiaru, a także jego cenę. Udzieli też informacji o bieżącym zamówieniu, przesyłce czy procesie reklamacyjnym, a także lokalizacjach i godzinach otwarcia sklepów.

- Wirtualny doradca pracuje 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, co czyni go najbardziej dostępnym i jednocześnie „zapracowanym” sprzedawcą CCC. Jest to niezwykle istotne szczególnie teraz, gdy jesteśmy ograniczeni jeśli chodzi o bezpośredni kontakt klientów z pracownikami sklepów - mówi Robert Prokopowicz, szef działu obsługi klienta CCC.

Zobacz: Boty są coraz mądrzejsze i coraz sprytniejsze. Mogą zabrać wam pracę

Chatbot opracowany jest na bazie rozwiązania Google - Dialogflow i umożliwia zautomatyzowaną obsługę użytkownika poprzez maszynę, która poprzez dialog w formie tekstowej oraz głosowej odpowiada na zapytania użytkownika.

Aby skorzystać z pomocy wirtualnego sprzedawcy wystarczy zalogować się na fanpage CCC Shoes & Bags i kliknąć ikonkę Messengera lub w Google Assistant poprzez wywołanie „Porozmawiaj z CCC”. Chatbot cały czas uczy się nowych zapytań klientów, przez co sprawnie odpowiada na bieżące potrzeby informacyjno-doradcze.www.pulshr.pl | 05-07-2020 19:54:22