Tarcza antykryzysowa napędziła ruch na stronie internetowej ZUS


KM - 6 kwi 2020 10:09


W minionym tygodniu stronę internetową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odwiedziły ponad 2 mln osób. Najwięcej dziennych odwiedzin odnotowano 1 kwietnia - wówczas stronę Zakładu przeglądało 700 tys. osób.

W kwietniu w życie weszły przepisy tarczy antykryzysowej. Zgodnie z jej zapisami, przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie ze składek, odroczenie terminu ich zapłaty, rozłożenie zaległości składkowych na raty oraz o świadczenie postojowe.

- Nasze dane wskazują, że przedsiębiorcy są bardzo zainteresowani rozwiązaniami w ramach tarczy. Do ZUS wpłynęło już ponad 171 tys. wniosków o różnego rodzaju ulgi - informuje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Przeczytaj: Nowe propozycje wsparcia przedsiębiorców w noweli tarczy antykryzysowej

Najwięcej osób trafia na stronę ZUS z Google oraz innych wyszukiwarek (66 proc.). Mniej osób wchodzi na naszą stronę internetową bezpośrednio (21 proc.). Z kolei przekierowanie z innych stron ma miejsce w 7 proc. przypadków, zaś z mediów społecznościowych w 6 proc. Największe obciążenie notowane jest w godz. 10:00–14:00. Użytkownicy strony ZUS korzystają w 60 proc. z komputerów, a w 37 proc. ze smartfonów.

- Ogromne zainteresowanie notujemy także na naszych liniach telefonicznych. Obsługuje je obecnie ponad 400 osób. Pracujemy nad tym, aby jeszcze bardziej usprawnić kontakt z ZUS - tłumaczy prezes ZUS.

Przeczytaj: Jedne firmy zwalniają, inne zatrudniają. Oto jak rynki pracy na świecie radzą sobie z koronawirusem

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pozytywnie rozpatrzył już pierwsze wnioski o świadczenie postojowe dla osób samozatrudnionych. ZUS zgodził się także na odroczenie terminu zapłaty składek - bez opłaty prolongacyjnej - w pierwszych złożonych w tej sprawie wnioskach.www.pulshr.pl | 04-07-2020 04:13:36