Darmowy internet dla 2 tys. nauczycieli


PAP/RAF - 4 kwi 2020 8:23


Dwa tysiące nauczycieli prowadzących zdalne lekcje będzie mogło skorzystać z darmowego dostępu do szerokopasmowego internetu od UPC Polska - poinformowały w piątek (3 kwietnia) resort cyfryzacji oraz UPC Polska.

Resort poinformował, że wraz z UPC Polska - dostawcą m.in. szerokopasmowego dostępu do internetu - wspólnie uruchamia akcję "Internet dla edukacji".

- Staramy się działać wielowątkowo i pomóc możliwie największej grupie nauczycieli i uczniów. Stawiamy też na współpracę. I to przynosi efekty - powiedział cytowany w komunikacie minister cyfryzacji Marek Zagórski.

- Suma tych działań to realne cyfrowe wsparcie dla osób z różnych części kraju. A nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - dodał szef MC.

Czytaj też: #Azjatech: E-learning. Biznes edukacyjny w Azji lepiej przygotowany na epidemię

- Odwołanie zajęć w szkołach i konieczność zorganizowania uczniom zdalnej nauki to dla wielu nauczycieli spore wyzwanie. Wiemy, że większość z nich świetnie sobie z tym radzi i szybko przystosowała się do nowej sytuacji. Nie wszyscy jednak mają w domach odpowiedni dostęp do cyfrowych narzędzi i stabilnego internetu, a to bardzo potrzebne w zdalnej pracy. Dlatego wychodzimy naprzeciw tym potrzebom - dodał Zagórski.

UPC Polska poinformowała, że ze specjalnej oferty już od dziś mogą skorzystać nauczyciele szkół podstawowych i średnich, którzy nie mają obecnie dostępu do szerokopasmowego internetu i jednocześnie mieszkają w zasięgu sieci firmy.

Jak dodano w obu komunikatach, propozycja obejmuje bezpłatny internet światłowodowy o prędkości do 150Mb/s na 6 miesięcy, bez zobowiązania. Wystarczy wejść na stronę www.internetdlaedukacji.pl i na niej zamówić usługę.

- Nagła konieczność przestawienia edukacji na tryb zdalny wymaga dostępności w domu stabilnego, nielimitowanego internetu o wysokiej przepustowości. Jest on wyjątkowo ważny dla nauczycieli, ale nie wszyscy z nich mają dziś usługi szerokopasmowe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC zdecydowało się zaoferować nauczycielom bezpłatną usługę dostępu do internetu, wspierając tym samym cyfryzację polskiego systemu edukacji - mówi cytowany w komunikatach prezes UPC Polska Robert Redeleanu.

Wskazano, że propozycje materiałów do wykorzystania w trakcie zdalnych lekcji można znaleźć na www.gov.pl/zdalnelekcje. Dodano, że stronę tylko przez pierwsze dwa tygodnie jej działania odwiedziło ponad 2 miliony osób, które wygenerowały 38 milionów odsłon portalu.

W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca do 10 kwietnia, czyli do Świąt Wielkanocnych, zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.www.pulshr.pl | 04-07-2020 11:37:47