Radosław Fogiel: nie uda się uchronić polskiej gospodarki przed kryzysem


PAP/RAF - 2 kwi 2020 10:24


Kryzys ekonomiczny związany z pandemią koronawirusa dotknie wszystkich, nie uda się przed nim zupełnie ochronić polskiej gospodarki; można tylko starać się minimalizować jego skutki – powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Fogiel odniósł się w czwartek (2 kwietnia) w TVP1 do prognozowanego wzrostu bezrobocia z 5,5 proc w marcu do 9-10 proc. na koniec roku, o którym mówiła minister pracy Marlena Maląg.

- Kryzys ekonomiczny związany z koronawirusem już jest kryzysem globalnym, dotknie wszystkich, w tym Polskę. My możemy robić, co się da, żeby to uderzenie było jak najmniejsze, ale niestety zdajemy sobie z tego chyba wszyscy sprawę, że nie uda się w stu procentach polskiej gospodarki przed tym uchronić - powiedział Fogiel.

Dodał, że "skutki będą "związane i z rynkiem pracy, i z ekonomią, i z polem finansów, tak publicznych jak i chociażby banków". - Niestety jakieś skutki negatywne będą, możemy tylko walczyć o to, żeby były jak najmniejsze i żeby - kiedy sytuacja się poprawi - odbicie nastąpiło jak najszybciej - powiedział.

Czytaj też: Eurofundusze na ratunek dla rynku pracy

- Mieliśmy przez ostatni okres do czynienia z najniższym po 89 roku bezrobociem w Polce (…), ale musimy patrzeć na fakty w sposób obiektywny; minister Maląg niczego nie ukrywa, mówi prawdę, często nawet bolesną - skomentował Fogiel słowa szefowej MRPiPS.www.pulshr.pl | 04-07-2020 05:22:31