Eurocash: Jesteśmy siódmym największym pracodawcą w Polsce


PortalSpożywczy/RAF - 1 kwi 2020 19:19


Grupa Eurocash obchodzi swoje 25-lecie. Spółka w opublikowanym raporcie niefinansowym pokazała swój wpływ na polską gospodarkę w 2019 roku.

Eurocash obsługuje 86 tys. klientów – właścicieli małych i średnich sklepów w całej Polsce. Spółka zatrudnia 22,5 tys. osób i jest 7. największym pracodawcą w Polsce. Pośrednio, z uwagi na swoją skalę, wpływa na zatrudnienie dodatkowych pracowników i podmiotów w całym łańcuchu dostaw. W 2019 r. całkowita liczba zatrudnionych w gospodarce stworzona dzięki jej działalności wyniosła ponad 30 tys. osób. 

Całkowita wartość dochodów w gospodarce stworzona dzięki jej działalności wyniosła
840 mln zł. Wartość dodana wytworzona dzięki jej działalności wyniosła w 2019 r. 4,1 mld zł.

– Pierwotnie zakładaliśmy, że nasze 25-lecie będzie okazją do radosnego świętowania naszego jubileuszu w gronie naszych pracowników i klientów. Stało się jednak inaczej. Wydarzenia ostatnich tygodni z dnia na dzień zmieniły życie wszystkich Polaków i sposób funkcjonowania wielu firm, w tym naszej. Epidemia koronawirusa sprawiła, że nasze 25-lecie świętujemy zupełnie inaczej. Wszyscy pracujemy obecnie na zwiększonych obrotach, żeby zachować ciągłość łańcucha dostaw. Pracuje na to cała nasza Grupa i nasi klienci, bez których by nas dzisiaj tutaj nie było.

 

Czytaj też: Biedronka wydłuża godziny otwarcia sklepów do północy

To oni – właściciele małych i średnich sklepów - stają teraz, tak jak lekarze i inne służby państwowe, na pierwszej linii frontu, by zapewnić Polakom bezpieczny dostęp do żywności i produktów przemysłowych. Dzisiaj korzystając z okazji, chciałbym im za to z całego serca podziękować i zapewnić o naszym absolutnym wsparciu zarówno w tych trudnych czasach, jak i wówczas, kiedy wszystko wróci już do normy. Dziękuję Wam za te wspólne 25-lat razem – powiedział Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash.www.pulshr.pl | 03-07-2020 01:13:53