Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów wspiera walkę z koronawirusem


jk - 1 kwi 2020 14:41


Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów przekazało Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Megrez w Tychach 300 tysięcy złotych na walkę z pandemią. Darowizna pomoże placówce zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby związane ze skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Spółka Megrez prowadzi obecnie szpital zakaźny jednoimienny – jeden z dwóch takich w regionie. Szpital przeznaczy darowiznę przede wszystkim na zakup środków ochrony indywidualnej, maseczek, kombinezonów, rękawiczek chirurgicznych czy przyłbic, ale także na zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb personelu medycznego.

- Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów należy do grona darczyńców, którzy zaoferowali nam pomoc finansową. Jest ona dla naszego szpitala niezbędna, bo dzięki zabezpieczeniu takich kwot na koncie, w każdej chwili możemy dokonać zakupu najbardziej potrzebnych rzeczy. Brakuje nam leków, środków ochrony indywidualnej. W tej sytuacji jednak możemy te środki natychmiast uruchomić i reagować na naglące potrzeby. Pacjentów stale przybywa i spodziewamy się, że przez najbliższy czas sytuacja się nie zmieni. Każda pomoc jest potrzebna – powiedziała Mariola Szulc, prezes Megrez.

- Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów jest spółką społecznie odpowiedzialną, zawsze chętnie wspieramy i pomagamy najbardziej potrzebującym. Jesteśmy przedsiębiorstwem, które zapewnia bezpieczeństwo dostaw wody pitnej dla ponad 3,5 mln mieszkańców regionu. W sytuacji gdy wszyscy walczymy z koronawirusem wsparcie szpitali, które zabezpieczają zdrowie i życie Polaków jest naszą powinnością – podkreślił Henryk Drob, prezes GPW.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów wsparło również służby graniczne, dostarczając wodę na przejścia w Gorzyczkach i Cieszynie. (Fot. mat. pras.) Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów wsparło również służby graniczne, dostarczając wodę na przejścia w Gorzyczkach i Cieszynie. (Fot. mat. pras.)

Spółka w najbliższym czasie wesprze kolejne placówki i instytucje walczące z pandemią koronawirusa.www.pulshr.pl | 10-07-2020 19:00:58