Wiceminister finansów: postojowe najlepszym rozwiązaniem na walkę z bezrobociem


aw/pap - 31 mar 2020 18:47


Celem rządu jest ograniczenie wpływu pandemii na gospodarkę i przeciwdziałanie wzrostowi bezrobocia - wskazał wiceminister finansów Leszek Skiba na Twitterze. Chcemy wykorzystać tarczę antykryzysową; jeśli pojawią się inne propozycje, będą rozważane - dodał.

"Celem rządu jest ograniczenie wpływu pandemii koronawirusa na gospodarkę i przeciwdziałanie wzrostowi bezrobocia. Chcemy wykorzystać wszystkie rozwiązania, które dziś znajdują się w TarczaAntykryzysowa, jeśli pojawią się inne propozycje, to będą one rozważane" - powiedział wiceminister Skiba dla portalu businessinsider.com.pl, cytowany we wtorek na Twitterze przez Ministerstwo Finansów.

Wiceszef MW wskazał, że aby walczyć z ryzykiem bezrobocia, najlepszym rozwiązaniem dziś jest tzw. postojowe, czyli współpłacenie przez państwo wynagrodzeń.

"W ten sposób lepiej wykorzystamy środki publiczne niż poprzez obniżenie stawki VAT" - dodał Skiba.

Tarcza antykryzysowa to przyjęty przez parlament zestaw trzech ustaw przygotowanych m.in. przez resort rozwoju, finansów i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Według rządu jej wartość to co najmniej 10 proc. polskiego PKB. 

 www.pulshr.pl | 03-07-2020 00:29:54