Żołnierze WOT opiekują się tysiącem osób starszych i kombatantów


PAP/RAF - 29 mar 2020 13:56


Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) opiekują się tysiącem osób starszych i kombatantów. Za pośrednictwem infolinii obsługiwanej przez wojskowych psychologów pomoc uzyskało już 1600 osób - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

- Terytorialsi opiekują się już 35 rodzinami medyków, a także blisko tysiącem osób starszych i kombatantów. Dzięki uruchomionej przez Wojska Obrony Terytorialnej infolinii pomoc od wojskowych psychologów otrzymało już ponad 1600 osób - poinformował w niedzielę na Twitterze Błaszczak.

Udzielanie pomocy psychologicznej osobom w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem koronawirusa zapowiedział w połowie marca szef MON. Wsparcia za pośrednictwem infolinii udzielają psycholodzy z Wojsk Obrony Terytorialnej.

Czytaj też: Błaszczak: Z koronawirusem w niedzielę walczy 4,5 tys. żołnierzy

WOT włączyły się także w inne działania prewencyjne prowadzone przez służby państwowe w związku z epidemią. Pozostają oni w kontakcie z weteranami, gotowi udzielić im pomocy, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia osób starszych. Wspierają Straż Graniczną w ochronie granic oraz działania Policji m.in. związane z kontrolowaniem przestrzegania kwarantanny.www.pulshr.pl | 03-07-2020 00:27:06