Jest nowa rada nadzorcza mBanku


Adam Sofuł - 27 mar 2020 23:07


Zarząd mBanku poinformował, że zwyczajne walne zgromadzenie mBanku dokonało 27 marca 2020 r. wyboru 8-osobowej rady radzorczej mBanku na nową trzyletnią kadencję. Nową przewodniczącą została Agnieszka Słomka-Gołębiowska.

Nowa szefowa rady nadzorczej banku Agnieszka Słomka-Gołębiowska jest profesorem w Katedrze Międzynarodowych Studiów Porównawczych SGH. Ukończyła studia magisterskie na kierunkach Bankowość i Finanse oraz Zarządzanie (kierunek CEMS) w Szkole Głównej Handlowej i Copenhagen Business School. Jest doktorem nauk ekonomicznych.

Zobacz też: Wielka przeprowadzka mBanku

W latach 2000-2002 pracowała w firmie audytorskiej Arthur Andersen. W roku 2006 powierzono jej rolę dyrektora Departamentu Prywatyzacji w Agencji Rozwoju Przemysłu, gdzie odpowiadała do roku 2009 za nadzór właścicielski. W latach 2006‐2008 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej rady nadzorczej spółki Bumar.

Zobacz też: PKO BP zainteresowane przejęciem mBanku? 

W latach 2008‐2014 była członkiem rady nadzorczej oraz komitetu audytu w Banku BPH . W latach 2018‐2019 Agnieszka Słomka‐Gołębiowska pełniła funkcję wiceprzewodniczącej rady nadzorczej TransEU. Od 2014 roku zasiada w razie nadzorczej oraz Komitecie Audytu mBank S.A. Od 2017 roku jest członkiem Komitetu Audytu przy United Nations World Food Program – WFP. Od 2019 roku pełni funkcję członka rady nadzorczej oraz komitetu audytu spółki Budimex. W 2019 roku otrzymała nagrodę Osobowość Corporate Governance. Jest ambasadorem Programu Bank of America oraz Vital Voices promującego przedsiębiorczość wśród kobiet.

Ponadto w skład rady nadzorczej weszli Bettina Orlopp (członek zarządu Commerzbank AG. Od 1 marca 2020 r. powołana na stanowisko członka zarządu ds. finansów (CFO) Commerzbank AG odpowiedzialnego za finanse, skarb, podatki oraz relacje z inwestorami w całej grupie), Aleksandra Gren (od ponad 15 lat na stanowiskach kierowniczych, jako członek zarządu i doradca. Udokumentowane osiągnięcia w zakresie wartościowych, udanych partnerstw i inicjatyw transformacyjnych w sektorze bankowym), Joerg Hessenmueller (dyrektor zarządzający w Commerzbanku), Marcus Chromik (członek zarządu Commerzbanku), Mirosław Godlewski (były prezes Netii), Ralph Michael Mandel (członek zarządu Commerzbanku), Tomasz Bieske (doradca z wieloletnim stażem, współzałożyciel firmy Arthur Andersen w Polsce).

Zgodnie ze stosowanymi przez bank kryteriami członkami niezależnymi jego rady nadzorczej są Agnieszka Słomka-Gołębiowska, Aleksandra Gren, Mirosław Godlewski i Tomasz Bieske. Na nową kadencję nie zostali powołani Maciej Leśny (przewodniczący rady w poprzedniej kadencji) i Teresa Mokrysz.www.pulshr.pl | 11-07-2020 20:20:02