Koral przekaże ponad 800 tys. zł dla szpitali


PAP/RAF - 26 mar 2020 10:41


Producent lodów firma Koral przekaże ponad 800 tys. zł czterem szpitalom w Małopolsce i na Podkarpaciu na zakup odpowiedniego sprzętu, środków higienicznych i pokrycie innych bieżących potrzeb.

W związku z epidemią koronawirusa Koral przekaże 810 tys. zł dla trzech szpitali w Małopolsce - 300 tys. zł dla przekształcanego w szpital zakaźny Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie; po 170 tys. zł trafi do: Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, Szpitala Powiatowego Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej. 170 tys. otrzyma też Szpital Miejski w Rzeszowie - w woj. podkarpackim.

Działająca od ponad 40 lat firma rodzinna szczególnie związana jest właśnie z Małopolską (główna siedziba w Nowym Sączu) i Podkarpaciem, gdzie zlokalizowane są jej oddziały produkcyjne.

- Od lat w maksymalnym stopniu staramy się konkretnie wspierać lokalne inicjatywy i dlatego w obliczu aktualnej epidemii naturalną decyzją było dla nas przekazanie funduszy finansowych na walkę z koronawirusem właśnie dla szpitali w Małopolsce i na Podkarpaciu - powiedział dyrektor generalny Korala Mariusz Jurek.

Czytaj też: Krawcowe z Opery Bałtyckiej będą szyły maseczki dla szpitali

Wyraził też nadzieję, że w tym trudnym czasie przedsiębiorcom w całej Polsce uda się zjednoczyć i połączyć siły dla wsparcia szpitali. "Przekazujemy bowiem nie tylko pieniądze, ale i najszczersze słowa podziękowania za codzienną pracę dla lekarzy i pracowników medycznych, którzy w tym niezwykle trudnym i niebezpiecznym czasie epidemii walczą o nasze zdrowie i życie" - zaznaczył.

Dyrektor krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski podkreślił, że lekarze każdego dnia walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale i "każdego dnia" szpital walczy o to, aby zapewnić odpowiednią ochronę pacjentom i personelowi medycznemu.

- Widzimy jednak, że w tej walce nie jesteśmy sami - dzięki wsparciu przekazanemu przez firmę Koral mamy szansę na uzupełnienie środków ochrony osobistej takich jak maseczki chirurgiczne, maseczki z filtrem, fartuchy barierowe, kombinezony, gogle i przyłbice. Dziękujemy za wspólną walkę i mamy nadzieję na szybką wygraną - powiedział dyrektor szpitala.

Producent lodów, jak poinformował w informacji przesłanej mediom w czwartek, będzie wspierał placówki również w inny sposób - do każdego szpitala wstawi zamrażarki z lodami, które będą na bieżąco uzupełniane, aby chociaż na chwilę osłodzić personelowi medycznemu trudy pracy.www.pulshr.pl | 26-05-2020 12:43:11